مشاهده RSS Feed

.:::: سمفونی استفراغ ::::.

مشاوره/تجربه جدايي در دوران عقد و مشکلات ازدواج دوباره

به این مطلب امتیاز بدهید
پسر ۲۷ ساله اي هستم، در سن ۲۲ سالگي ازدواج کردم و يک سال پس از عقد، از همسرم جدا شدم.حالا پس از سه سال مي خواهم ازدواج کنم اما شرايط سخت تر شده است واقعا مانده ام چه کنم؟ در حالي که از تنهايي رنج مي برم.
ترس بعد از جدايي

يکي از مشکلات که بعد از طلاق اتفاق مي افتد اين است که فرد، در تصميمي که مي خواهد بگيرد، ترس دارد که به خود بگويد «نکند من دوباره خطا کنم و تصميم اشتباهي بگيرم. چون ديگر نمي خواهم همان فرآيند اتفاق بيفتد» و اين ترس به وجود مي آيد که نکند همان خصوصيات منفي که در خانم قبلي وجود داشت، در همسر جديدم هم وجود داشته باشد. اين ترس باعث مي شود فرد خصوصيات ديگر طرف مقابل را نبيند.

افسردگي بعد از ناکامي در عشق

مسئله ديگري که ممکن است اتفاق بيفتد، اين است که به خاطر ناکامي در عشق احساس افسردگي و تنهايي پيش آيد. اين احساس باعث مي شود که فرد به رابطه جديدي فکر نکند يا فقط براي پر کردن تنهايي اش ازدواج کند. اين کار باعث مي شود بخش مهمي از رابطه اي را که به آن نيازمند است و بايد به آن دقت کند و پيگير آن باشد از دست بدهد، در نتيجه ضرورت دارد چنين فردي حتما به مشاور مراجعه کند.

درمان وسواس هاي احتمالي

مطلب قابل توجه اين است که اگر فردي که اين اتفاق برايش افتاده است، وسواس هم داشته باشد و اشتغالات ذهني وسواس گونه پيدا کند، بايد با مراجعه به يک متخصص ترجيحا روان شناس باليني يا فقط مشاور، اين مسئله را برطرف کند.اين که شما ۳ سال است به ازدواج اقدام نکرده ايد و حالا بعد از سه سال هنوز با اين دغدغه و نگراني به سر مي بريد، اين احتمال را مي دهد که شايد در اين سه سال اتفاقي افتاده که به طلاقي که شما داشته ايد در ارتباط است.در نتيجه نمي توان با يک جواب ساده راهکار ارائه داد و اگر هم بخواهيد رابطه اي براي ازدواج داشته باشيد بايد با يک برنامه يک ساله، براي ازدواج گام برداريد.

نظرات