مشاهده RSS Feed

خانمها

1. رسم شیدایی، رسم همسرداری

یکی از دشوار ترین مسایل در خصوص یک رابطه آگاهانه این است که ما باید این تخیل و پندار نادرست را که همسر مناسب و شایسته ما به کنارمان می آید، با ما احساس همدلی می کند و به طرز معجزه اسایی همه چیز درست و عالی می شود را از ذهن مان پاک کنیم. هنگامی که ما واقعیت مربوط به همسر خود را بپذیریم باید تصورات ذهنی و خیال پردازی های بعدی را نیز... .
    در جوامع امروز، زندگی انسانها در تمامی ابعاد دستخوش تغییرات سریع و شگرفی شده است. بازتاب
    ...
  2. ده روش ساده براي يک ازدواج موفق

توسط در تاریخ شنبه ۱۸ شهریور ۹۱ در ساعت ۲۰:۳۸ (.:::: سمفونی استفراغ ::::.)
    روانشناسي ازدواج
    در دنياي امروز با توجه به انتخاب هاي مختلفي که در پيش روي هر کس قرار مي گيرد و حس رقابت، برقراري رابطه و ازدواج پيچيدگي هاي بيشتري پيدا کرده است. روش هاي زير مي تواند به شما در پيدا کردن همسر دلخواه و حفظ رابطه ي خود با او کمک کند.
    1-به دنبال برقراري يک رابطه ي مثبت باشيد

مطمئن شويد به سن بلوغ و بزرگسالي رسيده ايد و نيازمند همسري هستيد که ادامه ي زندگي خود را
    ...
  3. چه ازدواج کرده باشید، چه نکرده باشید، باید این را بخوانید

توسط در تاریخ شنبه ۱۸ شهریور ۹۱ در ساعت ۲۰:۳۵ (.:::: سمفونی استفراغ ::::.)
    من طلاق می*خواستم. به آرامی موضوع را مطرح کردم. به نظر نمی*رسید که از حرفهایم ناراحت شده باشد، فقط به نرمی پرسید، چرا؟

وقتی آن شب از سر کار به خانه برگشتم، همسرم داشت غذا را آماده می*کرد، دست او را گرفتم و گفتم، باید چیزی را به تو بگویم. او نشست و به آرامی مشغول غذا خوردن شد. غم و ناراحتی توی چشمانش ...
  4. مشاوره ازدواج/ بعد از جدايي خواستگار خوب ندارم

توسط در تاریخ شنبه ۱۸ شهریور ۹۱ در ساعت ۲۰:۳۴ (.:::: سمفونی استفراغ ::::.)
    دختري ۲۶ ساله ام ، شاغل هستم و ظاهر آراسته اي هم دارم. يک بار در دوران عقد جدا شدم، همين امر تبديل به يک عيب بزرگ برايم شده طوري که خواستگار مناسبي برايم پيدا نمي شود. خيلي دلم مي خواهد ازدواج موفقي داشته باشم، عاشق بچه ام، اين قدر که فکر مي کنم سردرد به سراغم آمده است.

ازدواج،
    ...
  5. اصلا چرا باید ازدواج کنیم؟

توسط در تاریخ شنبه ۱۸ شهریور ۹۱ در ساعت ۲۰:۳۳ (.:::: سمفونی استفراغ ::::.)
    امروز ازدواج در کشور ما، دچار تغییراتی شده است. هدف ابتدایی از ازدواج، تحت الشعاع اهداف فرعی و حاشیه ای آن قرار گرفته و کم رنگ تر شده است. پس وقتی می پرسیم ازدواج، خوب است یا نه، درواقع به ازدواج های امروزی و عواملی که باعث ایجاد چنین سوال و تردیدی در جوانان شده توجه داریم؛ نه به ذات و ماهیت چنین اتفاقی.

ازدواج طبیعت خلقت است

ازدواج از همان روز نخست آفرینش جهان هستی جزء قوانین آفرینش بود. آدم و حوا
    ...
  6. با همكارم ازدواج كنم یا نه؟

توسط در تاریخ شنبه ۱۸ شهریور ۹۱ در ساعت ۲۰:۳۲ (.:::: سمفونی استفراغ ::::.)
    محیط های كاری یكی از روش های آشنایی افراد با یكدیگر محسوب می شود و بسیار اتفاق می افتد كه افراد پس از آشنایی با یكدیگر در این محیط تصمیم بر خواستگاری از یكدیگر و ازدواج با هم می گیرند. این امر علاوه بر مزایای بسیاری كه دارد، معایبی را هم به دنبال می آورد كه بهتر است قبل از هرتصمیمی تمام جوانب آن سنجیده شود.مزایا

-وقتی همكار فرد، خواستگارش می شود بدین معناست
    ...
  7. بدبینی در زندگی مشترک و راهکارهای آن

توسط در تاریخ شنبه ۱۸ شهریور ۹۱ در ساعت ۲۰:۳۱ (.:::: سمفونی استفراغ ::::.)
    فرد بدبین به خود و شریک زندگی اش صدمه می زند و جایی برای محبت و علاقه باقی نمی گذارد که ناخودآگاه این رابطه به سمت سردی روی می آورد.
    برخی از افراد دچار مشکلی به نام بدبینی هستند و نسبت به اخلاق و رفتار دیگران حتی نزدیکانشان هم شک و تردید دارند.

این معضل می تواند به سادگی یک زندگی را به تباهی بکشاند. زیرا شخصی که این مشکل را دارد احساس می کند چیزی را که می بیند یا می شنود واقعیت ندارد
    ...
  8. اولين گام براي حل مشکلات همسران قبول نقاط ضعف است

توسط در تاریخ شنبه ۱۸ شهریور ۹۱ در ساعت ۲۰:۲۹ (.:::: سمفونی استفراغ ::::.)
    به عقيده بسياري از افراد يکي از عوامل تاثيرگذار در ثبات خانواده، حل شدن تعارضات زوج هاست. بسياري تصور مي کنند تا زماني که اختلاف نظر و مشکلي وجود داشته باشد و تعارض به تفاهم تبديل نشود نمي توان به ثبات خانواده اميدوار بود در صورتي که به باور کارشناسان در يک زندگي سالم خانوادگي، اعضا تلاش مي کنند مشکلات را حل کنند اما همواره مسائلي وجود دارد که حل و رفع نمي شود و بايد هنر کنار آمدن با آن را داشت.اين نکته را بسياري از زوج هاي جوان در جلسات مشاوره درمي يابند ...