مشاهده RSS Feed

خانمها

1. مشاوره پيش از ازدواج گامي مهم، براي تصميمي بزرگ

گفت وگو با دکتر محسن ايماني، درباره مشاوره پيش از ازدواج
    با اين که چند سالي است بر مشاوره هاي پيش از ازدواج، به عنوان اقدامي ضروري و تعيين کننده براي ازدواج موفق تاکيد شده است ولي هنوز اين موضوع جايگاه خود را در ميان خانواده ها باز نکرده است و متاسفانه هنوز شاهد ازدواج هايي عجولانه، بدون شناخت طرفين ...
  2. نکاتی در مورد زندگی بعد از طلاق

توسط در تاریخ یکشنبه ۱۹ شهریور ۹۱ در ساعت ۰۵:۴۶ (.:::: سمفونی استفراغ ::::.)
    چرا این زوجها در کنار هم می مانند ؟ زوج هایی که دچار مشکلات شده اند، ممکن است تا مدت ها به زندگی مشترک ادامه دهند و «طلاق عاطفی» را تجربه کنند. از جمله علل این ماندگاری این موارد هستند :

1 - ترس از نگاه دیگران
    یكی از علت*های مهمی كه در جامعه ما باعث می*شود طلاق بعد از چند سال زندگی رخ *دهد ترس از نگاه دیگران است.

سوال*هایی كه برای زن *و مرد پیش می*آید این است:
    ...
  3. همسر مهم*تر است یا پدر* و* مادر؟

توسط در تاریخ یکشنبه ۱۹ شهریور ۹۱ در ساعت ۰۵:۴۵ (.:::: سمفونی استفراغ ::::.)
    یکی از عوامل مؤثر بر رابطه همسران، رابطه آنها با خانواده*های طرف مقابل است. مشکلات در این رابطه ممکن است به اختلاف میان زن و شوهر منجر شود و در ایران، با توجه به روابط خانوادگی نزدیک*تر، این تاثیرات شدیدتر است. از شایع*ترین الگوهای رابطه با خانواده*های همسران که ممکن است به اختلاف بینجامد، می*توان به این موارد اشاره کرد.

1. دیدارهای مکرر و بدون برنامه با خانواده*های طرفین:

یکی از آفت*های خانوادگی در ایران، دیدار*های مکرر، غیرضروری
    ...
  4. چرا عشق در برخی روابط تدریجاً محو می*شود؟

توسط در تاریخ یکشنبه ۱۹ شهریور ۹۱ در ساعت ۰۵:۴۳ (.:::: سمفونی استفراغ ::::.)
    اینکه بدانید چرا عشق به تدریج محو شده و از بین می*رود به درک معنا و مفهوم عشق و رابطه کمک کرده و کمکمان می*کند بتوانیم روابطمان را نجات داده و از برهم خوردن آنها جلوگیری کنیم.

انگار همین دیروز بود که عشق در رابطه*تان بسیار شیرین و تمام*نشدنی
    ...
  5. اختلاف در تربيت فرزندان

توسط در تاریخ یکشنبه ۱۹ شهریور ۹۱ در ساعت ۰۵:۴۱ (.:::: سمفونی استفراغ ::::.)
    يكي از دلايل عمده اختلاف بين زن و شوهر*ها، اختلاف بر سر نحوه تربيت كودك است. بطور معمول مادر به شكل احساسي مسائل را ارزيابي مي*كند و پدر منطقي*تر با كودك برخورد مي*كند، اما مشكل زماني رخ مي*دهد كه آنها درباره تربيت كودك اختلاف نظر پيدا مي*كنند.
    در اين ميان تصوير كودك سردرگمي را به يادآوريد كه بين ايراد گرفتن*هاي پدر و حمايت مادر، گرفتار شده است. چنين كودكي پس از مدتي تصميم* مي*گيرد به گفته*هاي هيچ يك از والدين خود احترام نگذارد و به حرف*هايشان اهميت ندهد.

در چنين شرايطي تضاد
    ...
  6. مشاوره/تجربه جدايي در دوران عقد و مشکلات ازدواج دوباره

توسط در تاریخ یکشنبه ۱۹ شهریور ۹۱ در ساعت ۰۵:۴۰ (.:::: سمفونی استفراغ ::::.)
    پسر ۲۷ ساله اي هستم، در سن ۲۲ سالگي ازدواج کردم و يک سال پس از عقد، از همسرم جدا شدم.حالا پس از سه سال مي خواهم ازدواج کنم اما شرايط سخت تر شده است واقعا مانده ام چه کنم؟ در حالي که از تنهايي رنج مي برم.
    ترس بعد از جدايي

يکي از مشکلات که بعد از طلاق اتفاق مي افتد اين است که فرد، در تصميمي که مي خواهد بگيرد، ترس دارد که به خود بگويد «نکند من دوباره خطا کنم و تصميم اشتباهي ...
  7. مقایسه امید به زندگی در افراد مجرد و متاهل

توسط در تاریخ یکشنبه ۱۹ شهریور ۹۱ در ساعت ۰۵:۳۷ (.:::: سمفونی استفراغ ::::.)
    مجرد بودن عالیست، مگرنه؟ هرجای تختخواب که بخواهید میخوابید، پشت در حمام معطل نمیشوید، تمام زمانتان در دستان خودتان است. همه اینها خوب است اما طی مطالعات منتشر شده توسط ژورنال آمریکایی اپیدمولوژی ممکن است که شما یکی از مجردهای بدشانسی باشید که حدود 10 سال زودتر از دوستان متاهلش ...
  8. ازدواج با فرزندان طلاق، آری یا نه؟

توسط در تاریخ یکشنبه ۱۹ شهریور ۹۱ در ساعت ۰۵:۳۱ (.:::: سمفونی استفراغ ::::.)
    خیلی ها تصور می کنند که قبح طلاق برای فرزندان طلاق ریخته و ممکن است در زندگی شخصی شان هم با کوچکترین اختلافی به دنبال جدایی باشند. به همین دلیل اگر خانواده ای متوجه شود که فرد مقابل فرزند طلاق است از ازدواج فرزندشان با وی جلوگیری می کنند.
    ...
صفحه 3 از 10 نخستنخست 123456789 ... آخرینآخرین