مشاهده RSS Feed

زناشویی

1. با همكارم ازدواج كنم یا نه؟

محیط های كاری یكی از روش های آشنایی افراد با یكدیگر محسوب می شود و بسیار اتفاق می افتد كه افراد پس از آشنایی با یكدیگر در این محیط تصمیم بر خواستگاری از یكدیگر و ازدواج با هم می گیرند. این امر علاوه بر مزایای بسیاری كه دارد، معایبی را هم به دنبال می آورد كه بهتر است قبل از هرتصمیمی تمام جوانب آن سنجیده شود.مزایا

-وقتی همكار فرد، خواستگارش می شود بدین معناست
    ...
  2. بدبینی در زندگی مشترک و راهکارهای آن

توسط در تاریخ شنبه ۱۸ شهریور ۹۱ در ساعت ۲۰:۳۱ (.:::: سمفونی استفراغ ::::.)
    فرد بدبین به خود و شریک زندگی اش صدمه می زند و جایی برای محبت و علاقه باقی نمی گذارد که ناخودآگاه این رابطه به سمت سردی روی می آورد.
    برخی از افراد دچار مشکلی به نام بدبینی هستند و نسبت به اخلاق و رفتار دیگران حتی نزدیکانشان هم شک و تردید دارند.

این معضل می تواند به سادگی یک زندگی را به تباهی بکشاند. زیرا شخصی که این مشکل را دارد احساس می کند چیزی را که می بیند یا می شنود واقعیت ندارد
    ...
  3. اولين گام براي حل مشکلات همسران قبول نقاط ضعف است

توسط در تاریخ شنبه ۱۸ شهریور ۹۱ در ساعت ۲۰:۲۹ (.:::: سمفونی استفراغ ::::.)
    به عقيده بسياري از افراد يکي از عوامل تاثيرگذار در ثبات خانواده، حل شدن تعارضات زوج هاست. بسياري تصور مي کنند تا زماني که اختلاف نظر و مشکلي وجود داشته باشد و تعارض به تفاهم تبديل نشود نمي توان به ثبات خانواده اميدوار بود در صورتي که به باور کارشناسان در يک زندگي سالم خانوادگي، اعضا تلاش مي کنند مشکلات را حل کنند اما همواره مسائلي وجود دارد که حل و رفع نمي شود و بايد هنر کنار آمدن با آن را داشت.اين نکته را بسياري از زوج هاي جوان در جلسات مشاوره درمي يابند ...
  4. دوستت دارم های وقت و بی وقت

توسط در تاریخ شنبه ۱۸ شهریور ۹۱ در ساعت ۲۰:۲۸ (.:::: سمفونی استفراغ ::::.)
    گاهی قلب و زن و مرد آکنده از عشق همسرش است اما هیچگاه به طور جدی این مساله را با وی در میان نمی گذارد و برای برخی از افراد مشکل باشد که بفهمند چه موقع باید این عبارت را بیان کنند... .
    خانواده گروه کوچکی متشکل از افرادی است که از طریق پیوند زناشویی با یکدیگر در ارتباط متقابل هستند و در کنار یکدیگر در واحد خاصی زندگی می
    ...
  5. امان از همسر خودرأی

توسط در تاریخ شنبه ۱۸ شهریور ۹۱ در ساعت ۲۰:۲۷ (.:::: سمفونی استفراغ ::::.)
    هر وقت که قرار است در مورد هر موضوعی تصمیم بگیرند آخرش یکی می*گوید: «همین که گفتم؛ نمی*خوام دیگه مخالفتی بشنوم»

هر وقت که قرار است در مورد هر موضوعی تصمیم بگیرند آخرش یکی می*گوید: «همین که گفتم؛ نمی*خوام دیگه مخالفتی بشنوم» و دیگری جواب می*دهد: «تو عادت داری همیشه زور بگی؛
    ...
  6. مشاوره ازدواج : همسرم و مادرش مرا نمي*خواهند

توسط در تاریخ شنبه ۱۸ شهریور ۹۱ در ساعت ۲۰:۲۶ (.:::: سمفونی استفراغ ::::.)
    دختري ۱۸ ساله هستم و ۸ ماه است که ازدواج کرده ام. مشکل من اين است که شوهرم و مادرش مدام مي گويند ما تو را نمي خواستيم و تهمت هاي دروغ به من مي زنند.

نياز به گفت وگوي جدي با همسر
    بايد به گونه اي جدي با همسرتان صحبت کنيد و از وي بپرسيد به چه خاطر شما را نمي خواهند و مدام
    ...
  7. بزرگتر بودن دختر در ازدواج از بعد روانشناختی

توسط در تاریخ شنبه ۱۸ شهریور ۹۱ در ساعت ۲۰:۲۴ (.:::: سمفونی استفراغ ::::.)
    یك روانپزشك: بزرگتر بودن دختر در ازدواج از بعد روانشناختی پسندیده نیست

دكتر قاسم دستجردی در گفت*وگو با(ایسنا) ، گفت: ازدواج به عنوان سنگ بنای اولیه زندگی مشترك بسیار حائز اهمیت است و بالطبع اگر تمامی جوانب آن حتی المقدور به طور
    ...
  8. فاکتورهای مرگ یک رابطه

توسط در تاریخ شنبه ۱۸ شهریور ۹۱ در ساعت ۲۰:۲۳ (.:::: سمفونی استفراغ ::::.)
    زندگی*تان رنگ و بوی روزهای اولش را ندارد؛ خانه*تان سوت و كور شده و گاهی فكر می*كنید كه اگر در همان دوره مجردی*تان بودید، زندگی شادتری می*داشتید.
    گاهی فكر می*كنید، جایی در دل همسرتان ندارید و گاهی هم فكر می*كنید، خبری از حس سال*های اول ازدواج در دل*تان نیست. اما با تمامی این اوصاف زندگی مشترك*تان را ادامه
    ...
صفحه 6 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین