مشاهده RSS Feed

وبلاگ مجید

حرف های رضا عطاران درباره خودش و اولین فیلمش + عکس

به این مطلب امتیاز بدهید
توسط در تاریخ چهارشنبه ۱۱ مرداد ۹۱ در ساعت ۱۶:۴۴ (8617 نمایش ها)
رضا عطاران، بازیگر و کارگردان خوش قریحه تلویزیون و سینما با نخستین فیلم سینمایی اش «خوابم می آد» شروع امیدوار کننده ای داشته است.

او درباره انتخاب بازیگران می گوید به خانم حمیده خیرآبادی فکر کرده اما به اکبر عبدی رسیده است: « وقتی فکر کردم چه بازیگری را برای این نقش انتخاب کنم که هم مناسب و هم شیرین باشد به هیچ نتیجه ای نرسیدم.به خانم حمیده خیرآبادی فکر کردم ولی ایشان چند سال پیش فوت شده بودند، ناگهان این اتفاق به ذهنم افتاد که سراغ آقای عبدی بروم. بعد گفتم این خیلی خوب است، چون این کار در بخش های دیگر هم کمک حالم می شود و می تواند به اجرای ایده هایم کمک کند، یعنی با کمک شیرینی و حلاوت بازی او می توانیم یک خانواده خونگرم ایرانی را به تصویر بکشیم که پیش از این کمتر دیده شده است.من یکسری بازیگر دارم که اسامی شان را در جایی یادداشت کرده ام. خیلی دوست شان دارم و فکر می کنم هنوز از آنها خوب استفاده نشده است. غیر از آقای گیتی جاه، ۵۰ الی ۶۰ نفر هستند که اسامی شان را نوشته ام تا هر جا که لازم باشد از آنها استفاده کنم.فکر می کنم اینها تا حالا در شرایطی قرار نگرفته اند که انرژی نهایی شان را برای کاری کنار بگذارند و بتوانند بیشترین اثر را روی کاری بگذارند. من آن چیزی را که دیدم و می بینم به تصویر می کشم. چون بیشتر درک شان می کنم و می توانم بیشتر با آنها کار کنم. با جزئیات زندگی آنها آشناتر هستم.
من کمک هایی که به طراح صحنه یا نویسنده داستان در این فیلم کردم به خاطر آشنایی با این نوع سبک زندگی است. نمی دانم می دانید یا نه که من هنوز ماشین ندارم. اصلا خانه پدرم هنوز خانه قدیمی در مشهد است و در خانه ما هنوز مرغ و خروس وجود دارد و همچنین پدرم آن خانه را عوض نمی کند و با این شرایط ساخته و همچنان می سازد.
برچسب ها: رضا عطاران, سینما ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
اخبار , سینما