مشاهده RSS Feed

یاس من

یک دسر راحت ؛ شیک ؛ خوشمزه ....شارلوت موز

به این مطلب امتیاز بدهید
توسط در تاریخ پنجشنبه ۲۵ مهر ۹۲ در ساعت ۱۲:۰۸ (2938 نمایش ها)
یک دسر راحت ؛ شیک ؛ خوشمزه

شارلوت موز
موادلازم
کیک رول آماده (شکلاتی یا ساده ) : ۲ بسته
خامه : ۲۰۰ گرم
موز : ۵عدد
گردو :۱۰۰گرم
ژلاتین : پودر ۲/۵ قاشق غذاخوری یا ؛ ورق ژلاتین : ۸ عدد
شکلات تخته ای : ۱۰۰گرم
پودرقند :۶ قاشق غذاخوری
خامه فرم گرفته برای تزیین
آب جوش : ۲/۳ پیمانه (مخصوص شیرینی پزی )
آب سرد :۱/۳ پیمانه
آب معمولی : ۱/۳ پیمانه
وانیل: کمی

(طرز تهیه )

× اول از همه پودر ژلاتین را با آب سرد مخلوط کرده و بعد آب جوش را به آن اضافه می کنیم و روی بخار آب به روش بن ماری قرار می دهیم تا شفاف شود .

× دو تا سه قاشق غذاخوری پودر قند را با موز مخلوط و میکس کرده و سپس آب معمولی را به آن اضافه کرده و مجددا میکس می کنیم تا یکدست شود .سپس گردو خورد شده و شکلات تخته ای را اضافه کرده و دوباره میکس می کنیم .

× پودر ژلاتین شفاف شده را به موز میکس شده اضافه کرده و خوب مخلوط می کنیم و داخل یخچال می گذاریم تا نیم بند شود . ( من ۳۰ دقیقه زمان دادم )

× خامه را با دو تا سه قاشق غذاخوری پودر قند و کمی وانیل ، تو یک ظرف مخلوط کرده و با همزن می زنیم تا خامه فرم بگیرد .

× حالا مخلوط موز را از یخچال خارج کرده و خامه ی فرم گرفته شده را با آن مخلوط می کنیم تا یکدست شود .

کف یک ظرف مناسب را کیسه فریز گذاشته و رولت ها را که به یک اندازه برش زدیم ، تو کف و کناره های ظرف می چینیم و تا حد امکان فضاهای خالی را با تکه های رولت پر می کنیم .

سپس کرمی که آماده کردیم را روی رولت ها ریخته و مجددا روی آن را با رولت می پوشانیم . اضافه های کیسه فریزر را روی دسر کشیده و به مدت ۶ تا ۷ ساعت تو یخچال قرار می دهیم تا کاملا ببنده و بعد تو ظرف سرو قرار می دهیم و به دلخواه تزیین می کنیم ( که من با خامه ساده و ترایفل های رنگین تزیین کردم این دسر فوق العاده راحت و خوش مزه است
من همیشه این دسر خوشمزه را از ۱ شب قبل درست می کنم .
(نکات )
- من از رولت آماده شکلاتی استفاده کردم شما می توانید از ۱بسته ساده و۱ بسته شکلاتی استفاده کنید حتی
می توانید رولت این دسر خود در منزل تهیه کنید
- در صورت نداشتن پودرژلاتین می توانید از ۸ ورق ژلاتین استفاده کنید
- این دسر بسیار مناسب برای مهمانی ها و جشن ها است
امیدوارم توضیح کامل باشد
نوووووش جان
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
تغذیه

نظرات