مشاهده RSS Feed

گروه هواداران سونات -وبلاگ شخصی سونات

زندگینامه تام هنکس ستاره هالیوود1

به این مطلب امتیاز بدهید
توسط در تاریخ یکشنبه ۲۳ آذر ۹۳ در ساعت ۱۷:۲۲ (819 نمایش ها)
منبع: مجله خانواده سبز

این*بازیگر با قیافه*معصوم*، هیکلی*متناسب*توانسته*خود را در دل*کارگردانان*مشهورهالیوود جا کند و چندین*بار جوایز اسکار را از آن*خود کند. در این*مقاله*اشاره*ای*به*زندگی* شخصی*و هنری*این*هنرپیشه*مطرح*سینما ی*هالیوود خواهیم*داشت*:
(توماس*جی*هنکس*) در ۹ جولای*۱۹۵۶در منطقه*(کنکورد) کالیفرنیا چشم*به*جهان*گشود.پدرش*یک*شیرینی* فروش*دوره*گرد بود و از این*رو هر سال*به*منطقه*ای*نقل*مکان*می* رد تامشتریان*بیشتری*برای*شیری ی*هایش*پیدا کند. ازاین*رو (تام*هنکس*) از همان*دوران*طفولیت*خود را یک*مهاجر و خانه*به*دوش*احساس*می*کرد. او مجبور بود هر سال*یک*بار یا حتی*شش*ماه*یک*بار مدرسه*اش*را تغییر دهد. تام*هنکس*درکتاب*خاطراتش*از دوران*کودکی*خودمی*نویسد: (تغییر پشت* تغییر، همیشه*مجبور بودم*طبق*عادات*و سلیقه*نامادری*هایم*زندگی*کنم*زیرا پدرم*سه*بار ازدواج*کرد و همسرانش*را طلاق*می*داد. با مادر من*هم*نتوانست*بیش*از ۳ سال*زندگی*کند. لذا از سن*یک*سالگی*طعم*نامهربانی*های*پدر، احساس*و رفتارم*را عوض*می*کردم*. من*در بیش*از ده*خانه*زندگی*کردم*زیرا پدرم*مردی*دوره*گرد و لاابالی*بود ونمی*توانست*خانه*ای ثابت*برای*خانواده*اش*فراهم*کند. باید بگویم*که*در دوران*کودکی*بیشترمانند خانه*خراب*ها و خانه* به*دوش*ها زندگی*کردم*و طعم*خوش*خانواده*گرم*و صمیمی*ودست*نوازش*گرم*پدر و مادر را احساس*نکردم*وهمیشه*در حسرتش*بودم*.) تام*هنکس*پس*از به*پایان*رساندن*دور دبستان*در (اوکلند) کالیفرنیاوارد دبیرستان*(اسکالی*لاین*) شد. او بازیگری*رااز همان*سال*های*دبیرستان*با تئاتر مدرسه*ای*آغاز کرد; و علاقه*اش*را در آن*یافت*او درتئاترهای*مدرسه*بهترین*با یگر به*شمار

می*رفت*.چشمان*آبی*و نافذ او در دل*همه*می*نشست*ورفتار مودبانه*و موقرش*توجه*هر تماشاچی*را به*سوی*خود می*کشاند. او با این*کش*و قوس*ها،دوران*دبیرستان*خودر به*پایان*رساند. اومی*خواست*هرچه*زودتر از میان*خانواده*از هم*پاشیده*اش*دور شود و استقلال*خود را به*دست*آورد. از این*رو تصمیم*گرفت*وارد دانشگاه*شود وزندگی*دانشجویی*مستقلی*را برای*خود دست*و پاکند.
ورود به*دانشگاه *
تام*هنکس*وارد دانشگاه*(کبوت*) در(هالی*وارد) کالیفرنیا شد و در رشته*ارتباطات*به*تحصیل*پردا خت*. ۲۰ سال*بیشتر نداشت*که*درهتل*های*بزرگی*چو *هتل*هیلتون*به*اجرای*نمایش* ی*پرداخت*و کسب*درآمد می*کرد. درسال*۱۹۷۸ یعنی*در سن*۲۲ سالگی*به*نیویورک*رفت*و با یک*کمپانی*فیلم*سازی*قرارداد بست*ودر ۲۳ سالگی*در فیلم*کم*خرج*(او می*داند که*توتنهایی*) بازی*کرد. پس*از این*فیلم*او توانست*چندین*نقش*متفاوت*در مجموعه*های*کمدی*تلویزیونی*د اشته*باشد. این*جوان*هنرمند به*سرعت*توانست*خود را مشهور سازد. در همان*دوران*با (سامانتا لیویس*) که*بازیگر و کارگردان*وتهیه*کننده*بود، آشنا شد و ازدواج*کرد. البته*این*اولین*ازدوجش*به*ش ار می*رفت*. او در سال*۱۹۷۸ با سامانتا زندگی*مشترک*خود را آغاز کردثمره*این*ازدواج*دو فرزند به*نام*های*کولین*والیزابت*بود. ولی*این*ازدواج*دوام*نیافت*چرا که*در سال*۱۹۸۵ از هم*جدا شدند. سپس*تام*هنکس*با (ریتا ویلسون*) آشنا شد. او در حالیکه*درفیلم*داوطلب*ها شروع*به*تمرین*نقش*خود بودباریتا دوست*شد و در ۳۰ آوریل*۱۹۸۸ازدواج*کرد. ثمره*این*ازدواج*نیز دو فرزند به*نام*های*چستر و تورمن*می*باشد.
●*به*دنبال*هریسون*فورد و دنیرو
تام*هنکس*مورد توجه*کارگردانان*قرار گرفته*بود. بازی*تام*هنکس*در فیلم*(بزرگ*) که*یکی*ازپرفروش*ترین*فیلم*های*سال*۱۹۸۸ به*شمارمی*رفت*نام*او را بیش*از پیش*به*عنوان*بازیگرمسلط بر نقشش*بر سر زبان*انداخت*. او در آن*زمان*بعد از هریسون*فورد و رابرت*دنیرومشهورترین*بازیگ ران*هالیوود قرار گرفت*. چهره*کودکانه*، جوان*و معصوم*او دلیلی*بود که*در بیشترفیلم*هایی*که*در دهه*۱۹۸۰ به*بعد بازی*کرد نقش*شخصیت*های*بسیار جوان*و ساده*را داشته*باشد.او در سال*۱۹۸۹ جایزه*بهترین*بازیگر مرد را از(گلان*کلوب*) دریافت*کرد.
سپس*در فیلم*(کارست*گامپ*) در سال*۱۹۹۴ایفای*نقش*کرد و جایزه*اسکار را نصیب*خود کرد.
از این*رو در دهه*۱۹۹۰ بازی*تام*هنکس*درچند فیلم*مطرح*سبب*شد که*به*یکی*از گران*ترین*و محبوب*ترین*ستاره*های*هالیوو دی*تبدیل*شود.تام*هنکس*با بازی*در فیلم*هایی*چون*(جاده*پریدیشن*)، (اگه*می*تونی*منو بگیر) و(قاتلان*بانو) موقعیتش*را تثبیت*کرد، همچنین*(آپولو۱۳) و (نجات*سرباز رایان*) از مهمترین*فیلم*های*هنکس*در دهه*۱۹۹۰ می*باشد.
فعالیت*های*جانبی*تام*هنکس*
تام*هنکس*تنها یک*بازیگر نیست*بلکه*به*کارگردانی*و تهیه*کنندگی*فیلم*های*مستند نیزمی*پردازد.
فیلم*مستند (ویرانی*فوق*العاده*) که*اثر جدیدتام*هنکلس*است*از تجربیات*سفر انسان*به*کره*ماه*حکایت*می*کن د.
در این*فیلم*تام*هنکس*با روشی*جدید ومنحصر به*فرد خود تماشاگران*را به*کره*ماه*می*برد. او در مقام*تهیه*کنندگی*و فیلم*نامه*نویس*وقصه*گوی*یکی*فیلم*مستند جدید، را روانه*بازارکرده*است*. برای*تهیه*این*فیلم*(تام*هنکس*)دست*به*دامن*ناسا شده*و عکس*هایی*مربوط به*سفر انسان*به*ماه*را از ناسا امانت*گرفت*. این*فیلم*باسیستم*مدرن*(ای*مکس*) تهیه*شده*و گمان*می*رود دوستداران*نجوم*و فضا را در سطح*جهان*به*خود جلب*کند ا

نظرات