مشاهده RSS Feed

araz arzu

غزلی از حافظ

به این مطلب امتیاز بدهید
توسط در تاریخ چهارشنبه ۰۹ اردیبهشت ۹۴ در ساعت ۱۷:۱۷ (855 نمایش ها)
[CENTER]رونق عهد شباب است دگر بستان را[/CENTER] [CENTER] مي رسد مژده گل بلبل خوش الحان را[/CENTER] [CENTER]اي صبا گر به جوانان چمن بازرسي[/CENTER] [CENTER]خدمت ما برسان سرو و گل و ريحان را[/CENTER] [CENTER]گر چنين جلوه کند مغبچه باده فروش[/CENTER] [CENTER]خاکروب در ميخانه کنم مژگان را[/CENTER] [CENTER]اي که بر مه کشي از عنبر سارا چوگان[/CENTER] [CENTER]مضطرب حال مگردان من سرگردان را[/CENTER] [CENTER]ترسم اين قوم که بر دردکشان مي خندند[/CENTER] [CENTER]در سر کار خرابات کنند ايمان را[/CENTER] [CENTER]يار مردان خدا باش که در کشتي نوح[/CENTER] [CENTER]هست خاکي که به آبي نخرد طوفان را[/CENTER] [CENTER]برو از خانه گردون به در و نان مطلب[/CENTER] [CENTER]کان سيه کاسه در آخر بکشد مهمان را[/CENTER] [CENTER]هر که را خوابگه آخر مشتي خاک است[/CENTER] [CENTER]گو چه حاجت که به افلاک کشي ايوان را[/CENTER] [CENTER]ماه کنعاني من مسند مصر آن تو شد[/CENTER] [CENTER]وقت آن است که بدرود کني زندان را[/CENTER] [CENTER]حافظا مي خور و رندي کن و خوش باش ولي[/CENTER] [CENTER]دام تزوير مکن چون دگران قرآن را[/CENTER] [LEFT](حافظ) [/LEFT]
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات