شخصیت پسرعمه زا چگونه شکل گرفت؟

برترین ها

محمدرضا هدایتی گفت: به این دلیل که به طور همزمان مشغول ضبط کلاه قرمزی و سریال «در حاشیه» هستم، دیگر فرصت این را نداشتم که بتوانم صداپیشه عروسک دیگری باشم و خودم هم بیشتر دوست دارم که تمرکزم روی یک شخصیت باشد.
خبرگزاری فارس: محمدرضا هدایتی گفت: به این دلیل که به طور همزمان مشغول ضبط کلاه قرمزی و سریال «در حاشیه» هستم، دیگر فرصت این را نداشتم که بتوانم صداپیشه عروسک دیگری باشم و خودم هم بیشتر دوست دارم که تمرکزم روی یک شخصیت باشد.

محمدرضا هدایتی درباره حضورش در مجموعه «کلاه قرمزی» و صداپیشگی عروسک پسرعمه زا گفت: پسرعمه زا اولین شخصیتی بود که بعد از کلاه قرمزی و پسرخاله به این گروه اضافه شد.

وی درباره شخصیت پردازی این عروسک ادامه داد: ایرج طهماسب ایده پرداز اصلی*مان است که از همان ابتدا برای من شخصیت این عروسک را تشریح کرد. در حقیقت خنده*ها و ها گفتن پسرعمه زا پیشنهاد ایشان بود و در مورد سایر ویژگی*های شخصیتی*اش دست مرا باز گذاشتند و به من اجازه بداهه پردازی* دادند که در ابتدا در تمرین*ها تایید *شد تا در اجرای اصلی با ذهن بازتری روی این عروسک فکر کنم.

بازیگر سریال «مردهزارچهره» افزود: در اصل حضورم در مجموعه کلاه قرمزی اولین تجربه عروسکی*ام بود که آن هم بیشتر به خاطر همکاری با آقایان جبلی و طهماسب بود که همیشه از آرزوهایم بوده است. بعد از پسرعمه زا تصمیمی برای ادامه حضور در ژانر عروسکی نداشتم، چرا که معتقدم حیطه اصلی*ام بازیگری است و نمی*خواستم تا صداپیشه بمانم چراکه صداپیشگی تبحر و زحمت خاص خود را می*طلبد و به نظرم کار کردن در این حیطه سهم و حق افرادی است که سالهای سال در این ژانر فعالیت می*کنند.

وی از حضور اخیرش در مجموعه زنده عروسکی «کوچه مروارید» گفت: مدتی پیش از دفتر سعید سالارزهی با من تماس گرفتند و پیشنهاد حضور در این مجموعه عروسکی را دادند. من در این اثر صداپیشگی شخصیت دستیار شعبده باز را به عهده دارم که یک خرگوش است و اوایل قصه که وارد داستان می*شود، او مدام به دنبال کار می*گردد و توسط جناب خان یا همان لبویی به شعبده باز محله مروارید معرفی می*شود و در همانجا مشغول به کار می*شود.

بازیگر سریال «داستان*های نوروزی» ادامه داد: دستیار شعبده باز یک نوع گویش خاصی می*خواست که من در گذشته یکبار این کار را انجام داده بودم و به آن واقف بودم و با توجه به داشته*هایم می*توانستم از عهده اجرایش برآیم، به همین خاطر حضور در این اثر را پذیرفتم.

وی درباره وجود عنصر مشترکی چون لهجه در عروسک دستیار و پسرعمه زا گفت: خیلی*ها بر این باورند که ترجیح من برای حضور در کارهای عروسکی ادای لهجه است، در صورتیکه اینطور نیست و اغلب پیشنهادهایم به این شکل است. از طرفی شاید هم به این دلیل که لهجه می*تواند شخصیت پردازی عروسک را برایم راحت*تر کند از آن استفاده می*کنم.

هدایتی با اشاره به شخصیت پسرعمه زا گفت: از همان ابتدا قرار بر این بود تا شخصیتی وارد قصه شود که نقش پسرعمه کلاه قرمزی را ایفا *کند و به این دلیل که از شهری ناشناخته می*آمد، پیش زمینه ذهنی درباره لهجه و نوع گویش این شهر وجود نداشت. در تمرین*ها با آقایان جبلی و طهماسب به رگه*های کلی*تر این شخصیت رسیدیم تا اینکه پسرعمه زا لهجه شهر خاصی را ندارد و فقط کمی نامفهوم صحبت می*کند.

بازیگر فیلم سینمایی «ایران برگر» درباره اینکه امسال علاوه بر عروسک پسرعمه زا، صداپیشگی شخصیت دیگری را نیز در مجموعه کلاه قرمزی به عهده دارد یا خیر؟ گفت: به این دلیل که به طور همزمان مشغول ضبط کلاه قرمزی و سریال «در حاشیه» هستم، دیگر فرصت این را نداشتم که بتوانم صداپیشه عروسک دیگری باشم و خودم هم بیشتر دوست دارم که تمرکزم روی یک شخصیت باشد.

بازیگر سریال «شوخی کردم» ادامه داد: متاسفانه برای کودکان امروز ما آثار جذابی ساخته نمی*شود و به همین دلیل هم آنها بیشتر به سمت آثاری که مناسب سن شان نیست گرایش پیدا می*کنند. به نظر من باید تسهیلات ویژه*ای برای کودکان قرار دهند تا آنها هم لذت دوران کودکی خود را ببرند و به عبارتی کودکی کنند. این موضوع بسیار نگران کننده است و مطمئنم نتایج فاجعه بار آن را تا 10 سال آینده خواهیم دید.

وی در پایان گفت: تصمیم دارم بعد از اتمام بازی*ام در سریال «در حاشیه» مهران مدیری که در حال پخش است، برنامه کنسرت*هایم را پیگیری کنم. ضمن اینکه حدود 2 سال است که آلبومی آماده انتشار داریم و احتمالا در سال آینده برای انتشار آن اقدام کنیم.
سونات