به عقیده من بر خلاف چیزی که در جامعه جا افتاده تئوری موسیقی بسیار بسیار مهم و حائز اهمیت است و واقعا کسی که تئوری را مطالعه نکرده باشد در بخش مهم بداهه نوازی* صد در صد به مشکل می خورد من خودم به شخصه تئوری موسیقی استاد پورتراب را قبول دارم و به هنرجویانم معرفی می کنم.تا بخش زیادی هم تئوری بر نوازندگی تاثیر مستقیم دارد و نوازندگی را تحت الشعاع قرار میدهد که متاسفانه این موضوعات را هیچ هنرجویی نمی داند. بهتر آنست که رویه ای فراهم باشد تا هنرجو از همان ابتدای اموزش* خواه یا نا خواه به سمت فراگیریه تئوری موسیقی و همچنین سلفژ برود که این امر به موسیقی ما کمک میکند و شرایطی را فراهم می کند تا ما در اینده ای نزدیک هنرجویان قوی تری را داشته باشیم و همچنین شجریان ها و مشکاتیان زیادی در موسیقی ایران زاده شوند و ...من الان اموزش گیتار الکتریک میدم اما خیلی از اساتید و همکار ها به من خرده میگیرند که چرا هنرجو رو تحت فشار قرار میدی و نیازی به تئوری موسیقی ان هم در سازی مثل گیتار الکتریک نیستاما عقیده من بر اینست که اموزش موسیقی نمیتونه فقط به یک شکل برای تمام افراد دنیا باشه یعنی همزمان میتونه اموزش به هزاران شکل ممکن باشه این موضوع زمانی خودشو نشون میده که فرد بزرگی مثل بتهوون به این موضوع اشاره میکند که در هر بخشی که باعث میشه موسیقی زیبا تر باشه ولی اون قسمت تئوری و اصول موسیقی را زیر پا میگذارد بهتر است تا از رویه ای پیروی کنیم تا موسیقی زیباتر باشد.