کانال تلگرام فال و طالع بینی

در تمام بخش ها مدیر فعال ( با سابقه فعالیت در انجمن های دیگر ) می پذیریم ، با ما تماس بگیرید. انجمن پیچک

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: وصیت نامه کوروش کبیر

مدیر بازنشسته

آخرین بازدید
    چهارشنبه ۲۶ آذر ۹۳ [ ۱۵:۵۰]
    سطح
    1
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Created Blog entryThree FriendsTagger First ClassCreated Album picturesOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    81
    سپاس ها
    1,858
    سپاس شده 761 در 357 پست

Post وصیت نامه کوروش کبیر

آخرین اندرز کورش به هنگام درگذشت : فرزندان من. دوستان من. اکنون به پایان زندگی نزدیک گشته*ام. من آن*را با نشانه*های آشکار دریافته*ام. وقتی درگذشتم مرا خوشبخت بپندارید. کام من این است که این احساس در اعمال و رفتار شما مشهود باشد. زیرا من هنگام کودکی، جوانی و پیری بخت یار بوده*ام همیشه نیروی من افزون گشته است. آنچنانکه هم امروز نیز احساس نمیکنم که از هنگام جوانی ناتوان تر شده ام
    من دوستان را به خاطر نیکوییهای خود خوشبخت و دشمنانم را فرمانبردار دیده*ام.
    زادگاه من قطعه کوچکی از آسیا بود. من آن*را اکنون با افتخار و بلندپایه باز میگذارم. در این هنگام که به دنیای دیگر میگذرم، شما و میهنم را خوشبخت میبینم و از اینرو میل دارم که آیندگان نیز مرا مردی خوشبخت بدانند.
    فرزندانم! من شما را از کودکی چنان تربیت کرده*ام که پیران را آزرم (شرم)دارید و کوشش کنید تا جوانتران نیز از شما آزرم بدارند.
    تو کمبوجیه، مپندار که عصای زرین سلطنتی، تخت و تاجت را نگاه خواهد داشت، دوستان صمیمی برای پادشاه عصای مطمئن*تری هستند.
    هرکس باید برای خویشتن، دوستان یکدل فراهم آورد و این دوستان را جز به نیکوکاری به*دست نتوان آورد.
    به*نام خدا و نیاکان درگذشته، ای فرزندان اگر میخواهید مرا شاد کنید نسبت به هم آزرم بدارید.
    پیکر بیجان مرا هنگامی که دیگر در این دنیا نیستم در میان سیم و زر مگذارید و هر چه زودتر آن را به خاک بازدهید. چه بهتر از اینکه انسان به خاک که اینهمه چیزهای نغز و زیبا میپرورد آمیخته شود.
    من همواره مردم را دوست داشته*ام و اکنون نیز شادمان خواهم بود که با خاکی که به مردمان نعمت میبخشد آمیخته شوم.
    اکنون احساس میکنم جان از پیکرم میگسلد… اگر از میان شما کسی میخواهد دست مرا بگیرد یا به چشمانم بنگرد. تا هنوز جان دارم نزدیک شود و هنگامیکه روی خود را پوشانده*ام از شما خواستارم که پیکرم را کسی نبیند حتی شما فرزندانم.
    از تمام پارسیان و متحدان بخواهید تا بر آرامگاه من حاضر شوند و مرا از اینکه دیگر از هیچگونه بدی رنج نخواهم برد، درود فرستند.
    به آخرین اندرز من گوش فرا دارید اگر میخواهید دشمنان خود را تنبیه کنید. به دوستان خود نیکی ورزید.
    بدرود دوستان و فرزندان
    صداقت ، نخستین فصل دفتر دانایی است.

2. 5 کاربر از پست مفید وکیل سپاس کرده اند .

nasim.h (جمعه ۳۰ تیر ۹۱),RVP (سه شنبه ۱۲ فروردین ۹۳),sadaf 78 (دوشنبه ۳۰ تیر ۹۳),silish (پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۳),دنیای خاموش من (جمعه ۳۰ تیر ۹۱)

fuzuli
    مهمان
    منبع اين وصيت نامه را ذكر كنيد كه در كدام موزه است؟!!!!!!!!!!!

کاربر سایت

آخرین بازدید
    سه شنبه ۱۳ خرداد ۹۳ [ ۱۲:۳۹]
    سطح
    1
    Overall activity: 12.0%
    سپاس ها
    0
    سپاس شده 0 در 0 پست
    بهترین سلسله در تاریخ ایران هخامنشیان است باید به وجود کسانی چون کوروش یا داریوش در تاریخمان مفختر باشیم.

کاربر سایت

آخرین بازدید
    یکشنبه ۰۱ تیر ۹۳ [ ۱۹:۱۸]
    سطح
    1
    Overall activity: 60.0%
    دستاوردها:
    7 days registered100 Experience Points
    سپاس ها
    0
    سپاس شده 4 در 4 پست
    چیزی که این پادشاهو از دیگران تفکیک میکنه اینه که به نیک بودن در همه چیز به معنای کامل کلمه عمل میکرد

کاربر سایت

آخرین بازدید
    جمعه ۰۴ مهر ۹۳ [ ۱۴:۴۵]
    سطح
    1
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registered250 Experience Points
    سپاس ها
    6
    سپاس شده 3 در 2 پست
    حالت من
    Shad
    ممنون جالب بود واقعا وصیت نامه جالب و زیبایی نوشته

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع