به گزارش پرس تی وی،نارومول پاراوات فرماندار ایالتی منطقه مائه هونگ سون، روز شنبه در خصوص آتش سوزی در اردوگاه پناهندگان مسلمانان میانمار به خبرگزاری فرانسه گفت: « آخرین آمار تایید شده از سوی منابع نظامی ما ۴۲ کشته گزارش شده است.»
این مقام تایلندی در ادامه خاطرنشان کرد، در حال حاضر گروه‎های امداد و نجات در حال انجام عملیات خود در منطقه هستند و احتمال دارد شمار کشته شدگان در جریان آتش‎سوزی روز جمعه افزایش یابد.
صدها تن از مسلمانان ساکن میانمار به دنبال درگیری میان بودائی‎های افراطی و مسلمانان روهینگیا در این کشور، خانه و کاشانه خود را رها کرده و به کشورها و مناطق دیگر پناه بردند.
در جریان حمله اخیر بودایی‎ها در روز چهارشنبه که چندین مسجد به دست آنان در شهر مئیکتیلا واقع در ۱۳۰ کیلومتری شمال پایتخت میانمار به آتش کشیده شد، دست‎کم ۲۰ تن جان خود را از دست دادند.
به دنبال ۳ روز درگیری و خشونت مرگ‎بار در منطقه، تین شن رئیس‎جمهور میانمار روز جمعه در شهر مئیکتیلا وضعیت اضطراری اعلام کرد.
دولت میانمار از به رسمیت شناختن مسلمانان روهینگیا به عنوان شهروندان این کشور خودداری می‎کند و اعلام کرده که این گروه اقلیتی ۸۰۰ هزار نفری از مهاجران غیرقانونی هستند که از بنگلادش وارد این کشور شده‎اند.