رژیم گرفتن، ورزش کردن و در نهایت کاهش وزن، همه و همه نیاز به وقت و تمرکز دارد که در زندگی*های پرمشغله امروزی شاید سخت باشد؛ با استفاده از یکی از این نرم*افزارها کار شما کمی ساده*تر خواهد شد.


یوگای جیبی!


pocket yoga


تمرین یوگا یک*جورهایی مثل نشستن در حالت*های عجیب و غریب است و واقعا هم همین*طور است! اما وقتی مرتب انجام شود، این هنر باستانی می*تواند تاثیر زیادی داشته باشد. اگر خجالت می*کشید حرکات یوگا را در جمع شرکت*کنندگان در کلاس انجام دهید یا فرصت شرکت در این کلاس*ها را ندارید، این نرم*افزار را از دست ندهید که با 3 درجه دشواری طراحی شده و 27 جلسه مختلف را شامل می*شود که در این جلسه*ها با 145 حرکت مختلف یوگا آشنا خواهید شد. این نرم*افزار از طریق کلام و نمایش تصویر، حرکات را به شما نشان می*دهد و می*گوید که چطور تنفس خود را کنترل کنید.


یک نفس بدوید


MiCouch


این برنامه شباهت زیادی به یک مربی مجازی دارد. با وارد کردن قد، وزن و سرعت متوسط خود، نرم*افزار، یک طرح خاص برای تمرین*های شما پیشنهاد می*کند. در این طرح تمرین*ها و ویدئوهایی وجود دارد و درنهایت سرعت و استقامت شما افزایش می*یابد. به کمک این نرم*افزار می*توانید داده*هایی درمورد مسافت، سرعت و مقدار کالری مصرفی را محاسبه کنید و همچنین حداقل 400 تمرین قدرتی و نرمشی در آن وجود دارد. یکی دیگر از امکانات آن بررسی میزان استفاده از کفش*هاست که به کاربر اطلاع می*دهد چه موقع کفش خود را باتوجه به تمرین تعویض کند.


چقدر چربی دارید؟!


WiScale


برای رسیدن به وزن ایده*آل باید وزن دقیق و BMI بدنتان را پیدا کنید. این کار معیارهایی برای برنامه تناسب*اندام شما مشخص می*کند که برای ادامه راه به شما انگیزه می*دهند. شما روی ترازو می*ایستید که به*طور خودکار با استفاده از وای*فای وزن شما را به آیفون، آیپد یا آی*تاچ منتقل می*کند. بعد هم در یک جدول BMI، توده چربی و توده عضله*های بدن*تان را نمایش می*دهد که این اعداد برای مشخص کردن نوع تمرین*هایتان بسیار با ارزش هستند.


سالم*تر از همیشه زندگی کنید!


SportyPal Pro


این نرم*افزار چند ویژگی برتر برای تمرین*های ورزشی را دردسترس شما قرار می*دهد. اطلاعاتی مثل سرعت، کالری موردنظر برای سوزاندن، فاصله مسیر و نقشه زمان واقعی با GPS را با دقت می*تواند به شما نشان دهد. این اپلیکیشن می*تواند آهنگ تغییر تمام حرکات شما را مانند آهسته دویدن، دوچرخه*سواری و بسیاری از ورزش*های دیگر را ثبت کند. حالا شما تمام ابزار موردنیاز برای یک زندگی سالم را دراختیار دارید. فقط کافی است عزم خود را جزم کنید و برای همیشه از شر چربی*های اضافه خلاص شوید!


هرچه می*خورید، بنویسید


The Eatery


ثابت شده که ثبت تمام وعده*های غذایی روی کاغذ در کاهش وزن بیشتر موثر است. احتمالا به این دلیل که «یک بشقاب پر از چیپس» در برنامه کاهش وزن، به همان اندازه که مزه*اش خوب است، خواندنش خوب نخواهد بود! این برنامه کالری غذاها را نمی*شمرد اما با عادات غذایی شما آشنا می*شود. به این ترتیب شما یک عکس از غذا، میان*وعده و نوشیدنی*هایتان می*گیرید و براساس مزه، آنها را درجه*بندی* می*کنید. بعد شما به رژیم غذایی که در طول هفته داشته*اید، نگاه كرده و تصمیم می*گیرید تغییرات لازم را در آن ایجاد کنید!


مچ*بند لاغری


FuelBand


اشتباه نکنید! قرار نیست با بستن این مچ*بند، بی*دردسر لاغر شوید! این مچ*بند ایده تازه*ای است که توسط شرکت Nike تولید شده و تمام حرکات و فعالیت روزانه شما را اندازه*گیری می*کند. بعد آن را با یک معیار مشخص به نام Nike Fuel می*سنجد و به شما نشان می*دهد که چقدر باید فعال*تر باشید. در این سیستم شما هر روز میزان فعالیت دلخواه خود را برای این دستگاه مشخص می*کنید و باتوجه به آن، نمایشگر رفته*رفته از قرمز به سبز تغییر رنگ می*دهد و نشان می*دهد که موفق شده*اید! این مچ*بند از طریق USB یاBluetooth قابلیت اتصال به کامپیوتر یا موبایل (اینترنت) را دارد.


بدوید و گم نشوید!


RunKeeper GPS


وقتی برای سوزاندن کالری می*دوید، از کجا می*دانید که چه مسافتی را دویده*اید، چه سرعتی داشته و چقدر کالری سوزانده*اید؟ اصلا چطور می*خواهید پیشرفت شخصی*تان را اندازه*گیری کنید؟ نرم*افزار RunKeeper با استفاده از یک نقشه گرافیکی مسیرهای طی شده را، با جزئیات آماری از مقدار دویدن، پیاده*روی، دوچرخه*سواری و تپه*نوردی، با استفاده از GPS روی موبایل به شما نشان دهد.
این برنامه همچنین امکان ثبت رکوردهای دویدن را به شما می*دهد و به این ترتیب می*توانید هر بار رکورد خودتان را بشکنید!


کالری*هایتان را اندازه بگیرید


Calorie Counter Pro


اگر از اضافه وزن رنج می*برید و اگر تناسب*اندام برایتان مهم است، با استفاده از این نرم*افزار می*توانید مقدار مصرف کالری روزانه خود را محاسبه و کنترل کنید. این برنامه شامل بانک اطلاعاتی کاملی از موادغذایی است که بیشتر موادغذایی مصرفی روزانه شما را شامل می*شود. همچنین قابلیت اضافه کردن موادغذایی جدید را هم دارد. فقط کافی است وزن خود را یک*بار به برنامه داده و روزانه موادغذایی مصرفی و کارهای دارای تحرک که انجام داده*اید را وارد نرم*افزار کنید تا برای شما مقدار کالری مصرفی را محاسبه کند.


رژیم بگیرید و کالری بسوزانید


Diet & Calorie Tracker


یکی از بهترین نرم*افزارهای تناسب*اندام Diet & Calorie Tracker است که تمام اطلاعات مفید مورد نیازتان را دارد. اینکه چقدر کالری مصرف کرده و چگونه کالری خود را می*سوزانید، با استفاده از این برنامه مشخص می*شود. حتی می*توانید یک برنامه*غذایی کامل برای تمام روز را از این برنامه بخواهید، در ضمن این برنامه دارای یک اسکنر بارکد برای دریافت اطلاعات مفید درمورد محصولات غذایی است که مصرف می*کنید.


متخصص تغذیه شخصی!


Absolute Fitness


استفاده از این نرم*افزار درست مثل این است که شما همیشه تحت*نظر متخصص هستید! این برنامه می*تواند کالری دریافتی و مصرفی شما را به همراه علائم حیاتی*تان به*صورت روزانه پیگیری کرده و گزارش کاملی درمورد وضعیت بدن شما ثبت کند. اطلاعات مربوط به ارزش غذایی در این برنامه شامل محصولات بسیاری است و امکان افزودن به*صورت دستی برای غذاهای سفارشی نیز وجود دارد.
مجله سیب سبز