استقبال دو و نیم برابری مردم از ایستگاه*های مطالعه در نوروز امسال
کارشناس ایستگاه*های مطالعه در استان تهران می*گوید که استقبال مردم از ایستگاه*های مطالعه در نوروز 92 دو و نیم برابر گذشته شده است.
مهدی تاج*الدین، کارشناس ایستگاه*های مطالعه استان تهران در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره توسعه طرح ایستگاه**های مطالعه گفت: طرح توسعه این ایستگاه*ها در دستور کار بوده و صحبت*هایی در این زمینه انجام شده است. به این ترتیب قرار است تعداد ایستگاه*های مطالعه در تهران هم افزایش پیدا کند.


وی افزود: قرار بود نهاد کتابخانه*های عمومی کشور برای سال جدید، کتاب*های جدیدی در اختیار ما قرار دهد و اعلام شده بود که این کتاب*ها از نیمه دوم فروردین 92 در اختیار ما قرار خواهد گرفت. در حال حاضر کتاب*ها آماده تحویل هستند و طی همین روزها، عملیات تحویلشان انجام خواهد شد، اما هنوز برای جاگذاری کتاب*های جدید در ایستگاه*ها ابلاغیه*ای دریافت نکرده*ایم.


کارشناس ایستگاه*های مطالعه استان تهران ادامه داد: در هر مرحله از نوسازی ایستگاه*ها، وقتی عملیات تحویل انجام می*شود، یک پروسه 10 تا 15 روزه طی می*شود تا کتاب*ها در ایستگاه*ها جاگذاری شوند. دلیل این امر هم آن است که تعداد کتاب*ها بسیار زیاد است؛ بنابراین بررسی*شان احتیاج به زمان دارد. پس کتاب*ها پس از تحویل به سرعت در ایستگاه*ها جاگذاری نمی*شوند. در حال حاضر چون هنوز عملیات تحویل انجام نشده، نمی*توان آمار دقیقی از کتاب*ها داد.تاج*الدین گفت:* از سوی نهادها و ادارات مختلف درخواست*هایی برای برپایی ایستگاه*های مطالعه در آنها ارائه شده است که این درخواست*ها در جلسه*ای که قرار است برگزار شود، بررسی و جمع*بندی خواهد شد. در حال حاضر امکان برپایی چند ایستگاه مطالعه جدید در فرودگاه مهرآباد و ایستگاه راه*آهن تهران زیاد است، ولی این امکان در فرودگاه امام خمینی (ره) کمتر است.


وی درباره میزان استقبال شهروندان در ایام نوروز از ایستگا*ه*های مطالعه گفت: هنوز آمار و ارقام دقیق این موضوع را منتشر نکرده*ایم، اما میزان استقبال از ایستگاه*ها در ایام تعطیلات عید، تقریبا 2 و نیم برابر شد.


کارشناس ایستگاه*های مطالعه استان تهران درباره ظرفیت هر ایستگاه مطالعه به خبرنگار مهر گفت*: هر ایستگاه مطالعه ظرفیت جاگذاری 15 عنوان کتاب را دارد که کتاب*ها با توجه به قطر و قطع*شان، با تعداد متفاوتی در ایستگاه*ها قرار می*گیرند.منبع:خبرگزاری مهر