واحدی سفرهای تلویزیونی*اش را کتاب می*کند

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت]
محمد*علی اقبال، مجری برنامه*های «سفرنامه صبا» و «مستقیم آبادی» قصد دارد تمام سفرهای خود را در قالب کتاب*هایی و به صورت ناشر ـ مولف به چاپ برساند و نخستین جلد این مجموعه هم از زیر چاپ درآمده و به زودی راهی بازار نشر خواهد شد.
سید محمد*علی اقبال (واحدی) مجری برنامه*های تلویزیونی از قبیل «سفرنامه صبا» (برنامه صبح بخیر ایران) و «مستقیم آبادی» در گفتگو با خبرنگار گروه فرهنگ و ادب مهر از تدوین سفرنامه*هایش در قالب یک مجموعه مکتوب تحت عنوان «واحدی» خبر داد و گفت: من این مجموعه را با پاسخ به سئوالی شروع کرده*ام که زیاد از من پرسیده می*شود و آن این است که چرا به شما که فامیلی*تان «واحدی» است، می*گویند «اقبال»؟ من در این کتاب بعد از پاسخ به این سئوال و معرفی اجمالی خودم، سفرهای تلویزیونی که داشته*ام و همچنین سابقه کارم را توضیح داده*ام.

وی افزود: همچنین به خاطر اینکه فقط از قدیم صحبت نشود، ما با این سفرنامه*ها بازی و به نوعی آنها را با هم تلفیق کرده*ایم؛ یعنی از سفرهای قدیم رفته*ایم به سفرهای جدید و از سفرهای جدید برگشته*ایم به سفرهای قدیم تا هم مخاطبانی که «سفرنامه صبا» را یادشان است و هم مخاطبانی که با «مستقیم آبادی» و یا برنامه*های دیگر ارتباط بیشتری دارند، در فضای کلی کار قرار بگیرند.

واحدی اضافه کرد: در جلد اول 4 سفر پیاده شده است؛ ما از سفر به مشهد مقدس در سال 1374 شروع کرده*ایم و بعد از آن سفرنامه نیشابور در سال 1387 را پیاده کرده*ایم و بعد به معرفی همکاران قدیم و سپس معرفی اجمالی یک انیمیشن با محوریت ایرانگردی و با عنوان «همسفر» پرداخته*ایم. در ادامه سفرنامه کردستان شامل کامیاران و روستای پالنگان در سال 1389 آمده و سپس سفرنامه اصفهان در سال 1390 شامل سفر به کاشان و دیدار از جشنواره «لاله*های واژگون» آمده است.

این مجری تلویزیون گفت: بیشتر عکس*های جلد اول این کتاب را از تصاویر تلویزیونی گرفته*ام و همه نوشته*ها و مطالب و حتی تایپ کتاب، کار خودم است و فقط یک نفر آن را برای من ویرایش کرده است. سعی کرده*ام کتاب را با نثری بسیار محاوره*ای که برای همگان قابل فهم باشد، بنویسم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا از سبک خاصی در تدوین این سفرنامه*ها استفاده کرده است؟ تاکید کرد: خیر. من اصلاً به هیچ سفرنامه*ای برای تدوین مجموعه خودم نگاه نکرده*ام.

واحدی که قصد دارد به صورت ناشر - مولف این کتاب را به چاپ برساند، گفت: من خودم مدیر انتشارات «مژان نشر» هستم و همه کارهایش را در این موسسه انتشاراتی انجام داده*ام. آنطور که تا الان پیش رفته*ام و 4 سفر ما 200 صفحه شده است، فکر می*کنم کل این مجموعه که شامل بیش از 100 سفر است، به 40 تا 50 جلد برسد.

منبع:خبرگزاری مهر