رونمایی از 5 رادیو دارو تا چند روز دیگر/ تشخیص و درمان بیماریهای صعب العلاج
[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت]
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از رونمایی از 13 دارو در سالجاری خبر داد و گفت: در سال 92 از 5 رادیودارو برای بیماری های صعب العلاج و 8 داروی وارداتی ساخت داخل رونمایی خواهد شد.
به گزارش خبرنگار مهر، دکتر نسرین سلطانخواه در حاشیه مراسم دیدار نوروزی همکاران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران با اشاره به رونمایی از 5 رادیوداروی جدید افزود: این رادیوداروها با محوریت سازمان انرژی اتمی ایران تولید شده که در فروردین ماه سال جاری رونمایی خواهد شد.


معاونت علمی اظهار داشت: این رادیوداروها برای تشخیص و درمان بیماری های صعب العلاج مورد استفاده قرار می گیرد.


وی همچنین از رونمایی از 8 داروی دیگر خبر داد و خاطر نشان کرد: 8 داروی جدید که در قالب طرح های کلان تولید داروهای وارداتی از سوی وزارت بهداشت اجرایی شده است درسال جاری رونمایی می شود.


سلطانخواه با تاکید بر اینکه رونمایی از این 8 دارو مرحله سوم از عرضه داروهای جدید است، ادامه داد: تاکنون 60 دارو در قالب این طرح تایید و به تصویب رسیده است و اجرای این طرح نیز ادامه دارد و این طرح ها از سوی شرکت های دانش بنیانی که صلاحیت علمی آنها از سوی معاونت علمی ریاست جمهوری احراز شده است، اجرایی می شود.


وی خاطر نشان کرد: این شرکت های دانش بنیان برای اجرای این طرح ها مشمول دریافت تسهیلات معاونت نیز می شوند.


برگزاری نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی


معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به برگزاری نمایشگاهی از تجهیزات آزمایشگاهی و مصرفی در اردیبهشت ماه سال جاری گفت: برگزاری این نمایشگاه در سال گذشته که سال حمایت از تولید و سرمایه ایرانی بود کلید خورد و به دنبال آن شرکت های دانش بنیانی که توسط معاونت علمی و ستادهای فناوری های راهبردی اقدام به تولید و ساخت تجهیزات مصرفی و آزمایشگاهی می کردند اقدام به برگزاری نمایشگاهی برای عرضه این دستاوردها کردیم.


سلطانخواه با بیان اینکه این نمایشگاه در اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می شود یادآور شد: در این نمایشگاه از متقاضیان این نوع دستاوردها که شامل دانشگاهها و مراکزپژوهشی می شود حمایت خواهد شد.


وی در این باره توضیح داد: دانشگاهها و مراکز پژوهشی که متقاضی و خریدار تجهیزات آزمایشگاهی ساخت داخل باشند باحمایت معاونت علمی می توانند اقدام به خرید این تجهیزات کنند.


رئیس بنیاد ملی نخبگان همچنین با تاکید بر اینکه در صدد هستیم تا این نمایشگاه به صورت سالانه برگزار شود یادآور شد: معاونت علمی به دنبال این است تا در سالهای آینده این نمایشگاه را همانند نمایشگاه کتاب به صورت سالانه عمل کند تا نیازهای آزمایشگاهی و تحقیقاتی مراکز پژوهشی و دانشگاهی را تامین کند.


سلطانخواه با اشاره به آخرین وضعیت طرح های کلان ملی اظهار داشت: در روزهای پایانی سال قبل طرح کلان ملی تولید 5 نوع رله ملی با محوریت دانشگاه صنعتی امیر کبیر و سازمان استاندارد تصویب شد.منبع:خبرگزاری مهر