آغاز آزمونهای پروازی هواپیماهای بدون سرنشین از 24فروردین
[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت]


آزمون های پروازی سومین دوره مسابقه طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین روزهای 24 و 25 فروردین ماه سال جاری در فرودگاه آزادی برگزار می شود.
به گزارش خبرنگار مهر، با گذشت حدود 10 ماه از آغاز سومین دوره مسابقه طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین، آزمون های پروازی این دوره از مسابقات روزهای 24 و 25 فروردین ماه سال جاری در فرودگاه آزادی برگزار خواهد شد.


این مسابقات که از تیرماه سال گذشته و با حضور96 تیم از 24 استان کشور آغاز شد، شامل چهارمرحله ارایه پروپزال پس از بررسی 60 پروپوزال ارسالی و داوری آنها ، 40 تیم موفق به حضور در مرحله اجرای طرح و ساخت شده و اقدام به آماده سازی پرنده خود برای اجرای ماموریت مسابقه کردند.که نهایتا 16 تیم به مرحله نهایی راه یافتند.


ماموریت خواسته شده از این تیم*ها در این دوره از مسابقات بدین گونه است که تیم ها باید سامانه ای را آماده کنند که قادر باشد با داشتن یک دوربین مناسب، در حداقل دو ارتفاع ثابت از سطح زمین که هرکدام به دلخواه بوده ولی به فاصله 3000پا از یکدیگر هستند برای مدت 120 دقیقه (ترجیحا 60 دقیقه در ارتفاع اول و 60 دقیقه در ارتفاع دوم ) در شعاعی کمتر از 500متر ثابت مانده و در این مدت ازسطوح زمین زیرخود فیلمبرداری و به ایستگاهی در فاصله حداقل 2 کیلومتری از منطقه پرواز ارسال کنند.


آزمون های پروازی سومین دوره از مسابقات روزهای 24 و 25 فروردین در فرودگاه آزادی واقع در شهرستان آبیک قزوین برگزار خواهد شد.


این دوره از مسابقات به همت پژوهشکده شهید رضایی دانشگاه صنعتی شریف ستاد توسعه فناوری هوافضا و سازمان صنایع هوایی برگزار می شود.

منبع:خبر گزاری مهر