صدور مجوز ساخت برای یک بازی رایانه ای ماجراجویی
شورای صدور پروانه ساخت بنیاد ملی بازی*های رایانه*ای برای یک بازی جدید با موضوع اکشن سوم شخص، پروانه ساخت صادر کرد.به گزارش خبرنگار مهر، این شورا پس از بررسی طرح ساخت بازی رایانه ای "قهرمان ما" به نویسندگی نیما آباده، مجوز تولید صادر کرد؛ این بازی در سبک ماجرایی اشاره و کلیک ساخته شده و دارای سبک هنری خاصی است.
داستان بازی در مورد اتفاقات عجیبی است که در شهر افتاده و موجودات زنده را تبدیل به موجودات پلیدی کرده است. قهرمان بازی سعی دارد منشا این اتفاقات عجیب را پیدا و آن را نابود کند و برای رسیدن به این هدف باید معماهای مختلف را حل کرده و هم*چنین هر از گاهی دست به مبارزات اکشن بزند.
"قهرمان ما" علاوه بر رایانه*های شخصی برای تبلت*هایی که از سیستم عامل اندروید و iOS برخوردارند هم عرضه خواهد شد.
بازی رایانه*ای "قهرمانِ ما" در استودیوی بازی*سازی آنو (Anu) ساخته و تا پایان تابستان سال جاری روانه بازار گیم می شود.
بر اساس اعلام شورای صدور پروانه ساخت بنیاد ملی بازی های رایانه ای، پروانه ساخت صرفا یک مجوز اولیه برای تولید بازی است و تایید توانایی متقاضی در تولید محصول نیست؛ بنابراین پس از تولید، اخذ پروانه مالکیت و مجوز انتشار الزامی است.
متقاضیان دریافت پروانه تولید بازی های رایانه ای می توانند به وب سایت معاونت نظارت و ارزشیابی بنیاد ملی بازی های رایانه ای به نشانی معاونت نظارت و ارزشيابی بنياد ملی بازیهای رايانه ای مراجعه و نسبت به دریافت و تکمیل فرم های مربوطه اقدام کنند.

منبع:خبر گزاری مهر