رونمايي از فناوريهاي نوين ارتباطي ارتقاي سلامت/ ارائه نرم افزار سنجش استرس
فناوری های نوین ارتباطی ارتقای سلامت همزمان با هفته سلامت در ستاد معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بهره برداری می شود.به گزارش خبرگزاری مهر، راه اندازی پورتال قلب سالم، سايت آموزش همگاني تغذيه، سامانه ارزش افزوده پيام كوتاه و سامانه آموزش الكترونيك تغذيه و فشار خون از جمله طرح های فناوری برای ارتقای سلامت است که این هفته به بهره برداری می رسد.
راه اندازی پورتال قلب سالم به آدرس heart.kaums.ac.ir
ارائه اطلاعات کامل در رابطه با قلب انسان، ایجاد فضای پرسش و پاسخ الکترونیک در مورد قلب سالم، تشکیل شبکه اجتماعی الکترونیک قلب سالم، ارائه نرم افزارهای کاربردی خودمراقبتی مثل سنجش استرس و گزارش آخرین تحقیقات در رابطه با داشتن قلبی سالم از جمله اهداف پورتال قلب سالم است كه توسط دانشگاه علوم پزشكي كاشان راه اندازي شده است.
سايت آموزش همگاني تغذيه به آدرس nut.behdasht.gov.ir
اين سايت با هدف اطلاع رساني عمومي مباحث تغذيه سالم، ارائه مشاوره تغذيه، محاسبه وزن، ارزيابي هرم غذايي و ارائه آخرين اخبار در رابطه با تغذيه سالم توسط دفتر بهبود تغذيه جامعه راه اندازي شده است و از نكات جالب توجه اين سايت ارائه پيام به افراد مختلف بر حسب شاخص هاي توده بدني به صورت هوشمند است.
سامانه ارزش افزوده پيام كوتاه 20399
این سامانه براي انجام مباحث عمومي سلامت استفاده مي شود و هزينه آن به عهده خود مخاطب است؛ البته با انجام تفاهم با شركت مبين وان و تامين محتواي مناسب، قيمت پيامكهاي ارسالي در حوزه سلامت 30 درصد كمتر شده است و کاربران مي توانند اطلاعات كامل سلامت قلب را با ارسال كلمه ghalb به سامانه 20399 دريافت کنند.
سامانه آموزش الكترونيك تغذيه و فشار خون
سامانه ملي آموزش الكترونيك سلامت با هدف ارائه آموزش هاي عمومي سلامت به مردم راه اندازي شده است. هم اكنون دوره آموزش الكترونيك تغذيه و فشارخون آماده ثبت نام است و علاقمندان با مراجعه به سايت salem.ir مي توانند در این دوره ها بصورت رايگان ثبت نام کنند.

منبع:خبر گزاری مهر