ارکستر سمفونیک تهران برای هنر انقلاب و شهیدان هسته*ای می*نوازد
مدیر امور ارکسترهای موسسه ارکستر ایران از جزئیات اجرای قطعات " شهید علم"، "شهید هنر" و "ایران من" توسط ارکستر سمفونیک تهران در روز 21 فروردین خبر داد.حبیب صبور در گفتگو با خبرنگار مهر درباره برنامه*های موسیقایی در روز هنر انقلاب گفت: چهارشنبه 21 فروردین که روز "هنر انقلاب اسلامی" نامیده شده و با روز انرژی هسته*ای نیز مصادف است، برنامه*ای از سوی معاونت هنری و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار وحدت برگزار می*شود که در این مراسم ارکستر سمفونیک تهران چهار قطعه را اجرا خواهد کرد که 2 قطعه با نام*های "شهید علم" و "شهید هنر" در سال*های قبل هم کار شده است.
وی در ادامه یادآور شد: فطعه "شهید علم" را محمدرضا صفی و قطعه "شهید هنر" را علی تفرشی خواهد خواند و رهبری این ارکستر به عهده نادر مرتضی*پور است.
مدیرامور ارکسترهای موسسه ارکستر ایران عنوان کرد: بعد از این دو قطعه، سمفونی "ایران من" ساخته علی*اکبر قربانی اجرا می شود که خواننده آن امروز تعیین خواهد شد.
وی همچنین خاطرنشان کرد: در ابتدای اجرا یک قطعه کلاسیک یعنی سمفونی شماره چهار مندلسون آهنگساز آلمانی نواخته می*شود.
صبور در پایان با اشاره به بخش دیگر همایش روز "هنر انقلاب اسلامی" از اجرای چهار قطعه توسط ارکستر موسیقی ایرانی با تنظیم مهدی نظری و رهبری همایون رحیمیان خبر داد.
منبع:خبر گزاری مهر