1- اگر عادت به پخت قالبی لازانیا دارید نه چند مسئله را به خاطر داشته باشید؟ اینكه حتما با یك قلم*مو یا دستمال که آغشته به روغن شده است دورتادور ظرف لازانیا را روغن بمالید تا لازانیا به ظرف نچسبد، دوم اینكه پنیر زیاد لازانیا را خوش*طعم نمی*كند بلكه طعم همه مواد دیگر را در طعم غالب خود از بین می*برد، سوم اینكه از مقدار كمی قارچ استفاده كنید تا قارچ شما در اثر حرارت آب نیندازد.

2- اساس و فلسفه غذای ایتالیایی را فراموش نكنید؛ «كم بخور و همیشه بخور، خوب بخور و همیشه بخور، از سوسیس و ژامبون فاصله بگیر، با طبیعت آشتی كن، اجازه بده طبیعت تو را مهمان خودش كند، بگذار عطر سیر و ریحان در خانه*ات بپیچد.»

3- در زمان پخت ورقه لازانیا با استفاده از مقداری نمك و روغن مایع سبب استحكام بیشتر ورقه لازانیا در و همچنین نگهداری بلندمدت آن **شویم.

4- استفاده از سبزیجات فراموش نشود، علاوه *بر زیبایی و خوش و آب و رنگ شدن لازانیا، ارزش غذایی لازانیای خود را افزایش دهید.

5- ترجیحا سبزی را زیاد حرارت ندهید اجازه دهید ارزش غذایی*اش حفظ شود و هنگام میل كردن عطر و بوی خود را حفظ كند.

6- اگر می*خواهید غذایی كه درست كرده*اید مقرون به صرفه باشد، می*توانید به جای پنیر پارمسان از پنیر پیتزا یا پنیر موتزارلا رنده شده استفاده كنید و همچنین می*توانید در كنار فیله چرخ شده از سویا نیز استفاده كنید تا هم ارزش غذایی وعده سرو شده پایین نیاید و هم غذایی اقتصادی داشته باشید.

7- از امتحان كردن زیتون در لازانیای خود پشیمان نمی*شوید، یك*بار امتحان كنید، بعد از آن، زیتون دیگر پای*ثابت لازانیایتان خواهد شد.

8- اگر دوست داشتید لازانیای تند میل كنید با تركیب سس پامادورو با فلفل چیلی این كار را انجام دهید یك روش طبیعی و كم هزینه.

9- سخت*ترین و دشوارترین كار در آشپزی تركیب چند ماده غذایی ساده در كنار هم و پختن یك غذای خوش*طعم و اشتهاآور است. به دلیل این به شما یك آشپز خوب می*گویند كه از چند متریال ساده یك غذای تحسین*برانگیز ایجاد كرده*اید.

10- چشم*هایتان را باز كنید، هرچه در اطراف*تان می*بینید، هرچه به ذهنتان می*رسد و هرچه كه دوست دارید میل كنید را یك*بار امتحان كنید.* شما بهترین آشپز جهان هستید، حتما نباید از روی دست كسی غذا درست كنید، خودتان سرآشپز خودتان باشید.