كیبه نوعی كوفته لبنانی، و غذای ملی این كشور است. كسی نیست كه به لبنان سفر كند و از این غذای لذیذ نچشیده باشد.

كیبه نوعی كوفته لبنانی، و غذای ملی این كشور است. كسی نیست كه به لبنان سفر كند و از این غذای لذیذ نچشیده باشد . كیبه به اشكال و طرق مختلف تهیه و سرو میشود كه در اینجا ، نوع ساده آن را شرح میدهیم.گوشت كیبه، باید خوب نرم شود. در قدیم گوشت این غذا را میكوبیدند. اما امروزه در قصابیها گوشت كوبیده و مخصوص كیبه پیدا میشود، ولی درمنزل هم میتوان این گوشت را تهیه نمود .
مواد لازم
500 گرم ( دو بار چرخ شود) گوشت گوسفند بی چربی
2 لیوان بلغور گندم پخته و آبكش شده
یك عدد پیاز متوسط
به میزان لازم فلفل و نمك
یك قاشق مرباخوری ادویه مخلوط لبنان
مقداری آب یخ یا یخ خرد شده
طرز تهیه:
ابتدا پیاز را رنده كنید، فلفل را نیز ریز خرد كرده و با گوشت مخلوط كنید ؛ سپس بلغور، نمك، فلفل و ادویه را بیفزایید و با كمیآب یخ یا یخ خرد شده به طور كامل ورز دهید. اضافه كردن یخ باعث میشود، گوشت نرم شود و خنك باقی بماند، هم چنین زیاد چربی پس ندهد.از آن جا كه برای درست كردن این غذا باید گوشت را زیاد ورز دهیم ، میتوانیم گوشت را 2 بار دیگر از چرخ رد كرده ، یا از خرد كنهای برقی استفاده كنیم تا نرم شود. سپس بهتر است مواد كوفته را چند ساعت در یخچال بگذاریم تا سرد شود. بعد، از یخچال درآورده و دوباره چند دقیقه ورز میدهیم

آن گاه دستمان را مرطوب میكنیم و از مایه به اندازه نارنگی كوچك برمیداریم و كف دستمان پهن میكنیم . از مایه وسط كیبه یك قاشق غذاخوری میگذاریم ، اطراف را به هم میرسانیم؛ سپس به شكل دوك به آن فرم میدهیم و در روغن سرخ میكنیم. هم چنین میتوانیم یك ظرف فر را چرب كرده و نیمیاز مواد را بریزیم و با دست پهن كنیم. آن گاه از مایه وسط كیبه بر روی آن پخش كرده و بقیه مواد كیبه را میریزیم و پهن میكنیم . بعد با چاقو به شكل لوزی برش میدهیم و كمی روغن روی آن میریزیم( تا روغن درون آن نفوذ كند).
سپس در فر پنجره وسط با حرارت 200 درجه سانتی گراد میگذاریم تا بپزد و روی آن طلایی شود( میتوانیم ابتدا فویل بكشیم و در آخر برداریم.)
ادویه مخلوط لبنان: فلفل بهار، دارچین و جوز هندی را به صورت پودر در آورده و به طور كامل با هم مخلوط میكنیم.
مواد لازم برای تهیه مایه وسط كیبهبه روش سنتی)
3 قاشق غذاخوری روغن

یك دوم فنجان خلال بادام
2 عدد ( ریز خرد شود) پیاز متوسط
500 گرم گوشت چرخ شده
به اندازه كافی نمك و فلفل
یك دوم قاشق مرباخوری ادویه مخلوط لبنان
یك چهارم قاشق مرباخوری دارچین

روغن را در ماهی تابه گرم میكنیم و بادام را در آن طلایی كرده و كنار میگذاریم.سپس پیازوادویهها را ریخته ، گوشت را اضافه میكنیم و تفت میدهیم تا گوشت بپزد، آن گاه در انتها ، بادام را اضافه و مخلوط میكنیم.
مواد لازم برای تهیه مایه وسط كیبه نوع دوم:
یك دوم فنجان یا حدود 80 گرم بادام

400 گرم گوجه فرنگی ( ریز خرد شده)
یك قاشق مرباخوری دارچین
یك فنجان جعفری خرد شده
بادام را در روغن تفت داده و با بقیه مواد مخلوط میكنیم.