مرنگ یا پفک را می*توانید تنها با سفیده تخم*مرغ درست نمایید و به تنهایی سرو کرده و یا به عنوان تزیین برای کیک یا دسر مورد استفاده قرار دهید. با اضافه کردن رنگ*های خوراکی به مایه مرنگ می*توانید پفک*های رنگی داشته باشید. در ادامه مطلب با مواد لازم و طرز تهیه شیرینی مرنگ آشنا می*شوید.
مواد لازم:
سفیده تخم*مرغ: یک پیمانه
پودر شکر: 2 پیمانه
وانیل: یک چهارم قاشق چای*خوری
آب*لیمو: چند قطره
پودر هل: در صورت تمایل به دلخواه
رنگ خوراکی: به مقدار لازم
طرز تهیه:
مرحله 1 - سفیده*های تخم*مرغ را در ظرفی خشک و تمیز با همزن بزنید تا سفید و پفکی شود، سپس پودر شکر را کم کم افزوده و هم زدن را ادامه داده تا مخلوط حالتی کش*دار به خود بگیرد.
مرحله 2 - آب*لیمو، هل و وانیل را اضافه کنید و با قاشق هم بزنید، سپس مایه را در قیف با سری شکوفه بزرگ ریخته و در سینی فر که قبلاً کاغذ انداخته*اید به صورت گل و با فاصله بزنید. (در صورت استفاده از رنگ در این مرحله می*توانید رنگ را اضافه کنید)
مرحله 3 - سینی را در فر از قبل گرم شده با حرارت 140 تا 150 درجه سانتی*گراد به مدت 15 تا 20 دقیقه بگذارید تا پخته شود، سپس در ظرف مورد نظر چیده و سرو نمایید.
نکات:
1. برای تهیه مرنگ سفیده*های تخم مرغ را قبل از زدن در دمای محیط قرار دهید.
2. مرنگ در دمای کم فر باید پخته شود که می*توانید بعد از 5 دقیقه که مرنگ*ها داخل فر بودند حرارت را خاموش کنید تا با گرمای داخل فر، مابقی زمان پخت سپری شود.
3. به طور کلی برای هر مقدار سفیده که استفاده می*کنید دو برابر آن را پودر شکر در نظر بگیرید.
4. رنگ مرنگ سفید است که به دلخواه می*توانید از رنگ خوراکی استفاده کرده تا مرنگ*های رنگی داشته باشید.

منبع: تبیان