حادثه > داخلی- گروه حوادث:
زن شیک پوش در خیابان*های خلوت سر راه خودروهای مدل بالا می*ایستاد تا نقشه شومش را عملی کند.

او با استفاده از آبمیوه مسموم، طعمه*هایش را بیهوش می*کرد و سپس اموالشان را به سرقت می*برد.27فروردین*ماه امسال مأموران کلانتری شهرزیبا هنگام گشتزنی در محدوده استحفاظی خود به زن جوانی که از یک خودروی بی*ام و پیاده شد مشکوک شدند و وی را تحت نظر قرار دادند.
همزمان با پیاده شدن زن جوان مأموران متوجه شدند که راننده خودروی مدل بالا بیهوش روی فرمان خودرو افتاده است. ماموران که به ماجرا مشکوک شده بودند به سراغ زن جوان رفتند و او را دستگیر کردند. در بازرسی از وی مقداری داروی خواب آور، *پول، طلا و موبایل کشف شد و مأموران دریافتند که وی بعد از بیهوش کردن راننده بی*ام و دست به سرقت اموال او زده است. به این ترتیب راننده بیهوش به بیمارستان منتقل و زن جوان نیز راهی دادسرا شد.
سرقت*های سریالی
این زن با دستور قاضی دادسرای ناحیه پنج تهران در اختیار مأموران پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت قرار گرفت و بازجویی از او شروع شد. متهم اما مدعی شد که بی*گناه است و هیچ جرمی مرتکب نشده. با این حال تحقیقات ادامه یافت و مأموران متوجه شدند که در سال گذشته سرقت*های مشابهی با همین شیوه در پایتخت رخ داده است. آنها بلافاصله به بررسی پرونده*های مشابه سال قبل پرداختند که در تحقیقات مشخص شد تصویر چهره نگاری شده زنی که با بیهوش کردن راننده خودروهای مدل بالا دست به سرقت اموالشان می*زد، با متهم دستگیر شده مطابقت دارد.
به همین*خاطر مالباخته*ها به پلیس آگاهی دعوت شدند و در مواجهه حضوری زن دستگیر شده را شناسایی کردند. یکی از مالباخته*ها که مالک یک دستگاه تویوتا کمری است در توضیح ماجرای سرقت به مأموران گفت: چند*ماه پیش از محل کارم به سمت خانه می*رفتم که این زن را کنار خیابان دیدم. او برای من دست تکان داد و بعد از اینکه توقف کردم از من خواهش کرد تا او را به خانه*اش برسانم. چون با او هم مسیر بودم وی را سوار ماشینم کردم.
در بین راه او سر صحبت را باز کرد و من هم فریب چرب زبانی*هایش را خوردم. برای همین شماره موبایلم را در اختیارش قرار دادم و چند روز بعد او را به خانه*ام دعوت کردم غافل از اینکه وی نقشه شومی در سر داشت. آن روز زن جوان به خانه*ام آمد و من بعد از خوردن آبمیوه*ای که برای پذیرایی از او خریده بودم بیهوش شدم. وی افزود: وقتی به هوش آمدم متوجه شدم زن جوان بعد از بیهوش کردن من دست به سرقت پول و اموال با ارزش داخل خانه زده است.
او همچنین زنجیر طلایم را از گردنم باز کرده و آن را دزدیده بود. همان لحظه متوجه شدم که وی با استفاده از غفلت من داخل لیوانم داروی بیهوشی ریخته و این نقشه را عملی کرده است. بلافاصله با موبایلش تماس گرفتم اما هیچ*کس پاسخگو نبود به همین*خاطر نزد پلیس رفتم و به طرح شکایت پرداختم تا اینکه روز گذشته با من تماس گرفتند و خبر دادند که وی دستگیر شده است.

همزمان با اظهارات مالباخته*ها راننده بی*ام و نیز از بیمارستان مرخص شد و با شکایت از زن دستگیر شده به مأموران گفت: این زن چند روز پیش با من طرح دوستی ریخت و امروز در دومین ملاقاتمان به من آبمیوه مسموم تعارف کرد که بعد از نوشیدن آن پشت فرمان بیهوش شدم و وقتی به*هوش آمدم خودم را در بیمارستان دیدم. همان لحظه متوجه شدم که زن جوان، *پول*ها و موبایل مرا دزدیده است.
اعتراف
بعد از اظهارات مالباخته*ها و شناسایی سارق از سوی آنها، زن 30ساله که چاره*ای جز بیان حقیقت نداشت گفت: در حدود یک سال پیش نقشه سرقت از مردان پولدار را طراحی کردم. برای اجرای این سناریو، مقداری داروی بیهوشی خریدم و بعد از شناسایی خودروهای مدل بالا در پایتخت از راننده*ها می*خواستم توقف کنند.
بعد از آن سوار خودروهایشان می*شدم و با راننده*ها طرح دوستی می*ریختم. سپس در ملاقات*های بعدی داروی بیهوشی را داخل آبمیوه*ها می*ریختم و آنها بعد از نوشیدن آبمیوه مسموم بیهوش می*شدند و من در فرصتی مناسب دست به سرقت پول، مدارک، موبایل و طلاهای آنها می*زدم. وی ادامه داد: معمولا سرقت*ها را داخل ماشین انجام می*دادم و یا به خانه آنها می*رفتم.به گزارش همشهری، تاکنون ده*ها نفر این زن سارق را شناسایی کرده و به طرح شکایت از وی پرداخته*اند.