به*دنبال ناپدیدشدن یک پزشک بازنشسته ایرانی در ترکیه، *بازپرس جنایی تهران از پلیس اینترپل خواست تا اقدامات خود را برای پیداکردن این پیرمرد گمشده انجام دهد. مهرماه سال گذشته مرد جوانی نزد پلیس تهران رفت و خبر از ناپدیدشدن پدر74ساله*اش در ترکیه داد. وی به مأموران گفت: پدرم به نام بهمن، پزشک بازنشسته است و دو سال پیش سکته مغزی کرد. بعد از آن دچار بیماری آلزایمر شد و این اواخر اختلال حواس پیدا کرده بود.
وی افزود: ششم شهریور*ماه بود که همراه خانواده برای تفریح به شهر استانبول ترکیه رفتم. دو روز بعد همزمان با 29آگوست 2012با پدر، *مادر و برادرم به یکی از رستوران*های استانبول در میدان تکسیم رفتم که بعد از خوردن شام چون جمعیت زیاد بود ناگهان پدرم ناپدید شد. همان لحظه اطراف رستوران را به*دنبال او گشتیم اما اثری از او به*دست نیاوردیم.

همان شب نزد پلیس ترکیه رفتیم و موضوع را به مأموران اطلاع دادیم. حتی عکس پدرم را به دیوار اطراف رستوران چسباندیم اما به نتیجه*ای نرسیدیم. وی ادامه داد: روز بعد به اداره امور اتباع بیگانه و کنسولگری ایران رفتیم و موضوع ناپدیدشدن پدرم را به آنها هم اطلاع دادیم اما متأسفانه به هیچ نتیجه*ای نرسیدیم و ناچار شدیم به تهران برگردیم. به محض رسیدن به تهران تصمیم گرفتیم موضوع را به پلیس ایران اطلاع دهیم تا شاید با کمک مأموران و سفارت ایران پدرم پیدا شود و نگرانی ما به پایان برسد.
بعد از اظهارات این پسر جوان بررسی*ها آغاز شد و پرونده در اختیار قاضی سپیدنامه، بازپرس شعبه دهم دادسرای جنایی تهران قرار گرفت. چند روز پیش همسر و پسر این مرد ناپدید شده مجددا به دادسرای جنایی تهران مراجعه کردند و پیگیر سرنوشت مرد سالخورده شدند اما سرنوشتش همچنان در هاله*ای از ابهام قرار گرفته است.
پسر این مرد به قاضی گفت: از روزی که پدرم ناپدید شده همه خانواده نگران وضعیتش هستیم. مادرم خیلی غصه می*خورد حتی بعد از برگشت به تهران نیز بازهم به ترکیه رفتیم و به بیمارستان*های شهر استانبول و مراکز نگهداری افراد بی*خانمان در این شهر هم سر زدیم و امید داشتیم که شاید او را پیدا کنیم اما به هیچ نتیجه*ای نرسیدیم و ناامید به ایران برگشتیم.به گزارش همشهری، با توجه به اینکه تاکنون اثری از پیرمرد ناپدید*شده به*دست نیامده، بازپرس سپیدنامه برای افشای این معمای پنهان از اینترپل درخواست کرده تا با همکاری اینترپل ترکیه ردیابی*های ویژه صورت گیرد و راز سرنوشت پیرمرد فاش شود. همچنین با دستور قاضی پرونده عکس این پیرمرد ناپدیدشده منتشر شده تا چنانچه هرکس اطلاعاتی از وی دارد پلیس را در جریان قرار دهد.