یک کارشناس بازار سکه و ارز با بیان اینکه حباب سکه حداکثر تا 10 روز دیگر دوام می*آورد، درباره قیمت معاملات آتی گفت: معامله*گران سکه آتی به خوبی می*دانند قیمت*ها حبابی است، بر همین اساس قیمت* سررسیدها با بازار نقدی هم مرز شده*اند. میثم رادپور با انتقاد از مقاومت بی*پایه و اساس بازار سکه قبال کاهش قیمت*ها اظهار داشت: با کاهش بیشتر قیمت جهانی طلا حباب قیمتی سکه در بازار بیشتر خواهد شد.
وی با بیان اینکه این حباب قیمتی تا 10 روز دیگر بیشتر دوام نخواهد آورد، گفت: با تداوم روند نزولی قیمت جهانی طلا، حباب سکه چاره*ای جز ترکیدن نخواهد داشت، چرا که این حباب (حداقل 110 هزار تومان) برای همه کاملا آشکار شده است.
این کارشناس بازار سکه و ارز با تأکید بر اینکه واردات طلا طی روزهای اخیر هم بر کاهش قیمت طلای آب شده تأثیر می*گذارد، تصریح کرد: افزایش ضرب سکه تقلبی در بازار نیز قیمت*ها را کاهش می*دهد.
رادپور با تأکید دوباره بر این موضوع که حباب قیمتی سکه در بازار به هیچ عنوان توجیه اقتصادی ندارد، گفت: در خوش*بینانه*ترین حالت این وضعیت تا 10 روز دیگر دوام می*آورد.
وی درباره قیمت*های معاملاتی آتی سکه طلا به فارس گفت: معامله*گران بازار آتی سکه به خوبی می*دانند قیمت*ها حبابی است و همین دلیل فاصله سررسیدها تا حد بسیار زیادی کاهش یافته است.
وی ادامه داد: در سررسید اردیبهشت ماه شاهد نزدیکی قیمت*ها با بازار نقدی هستیم به طوری که فاصله تمام سررسیدها با یکدیگر تا 34 هزار تومان کاهش یافته است.

در پایان معاملات آتی سکه آخرین قیمت*ها در سررسیدهای اردیبهشت، تیر و مرداد با کاهش جزئی به ترتیب با قیمت*های یک*میلیون و 322 هزار تومان، یک*میلیون و 355 هزار تومان و یک*میلیون و یک*میلیون و 389 هزار تومان داد و ستد شد.