دختر جوان وقتی در آخرین روزهای سال گذشته از محل کارش اخراج شد، با اجیرکردن دو زورگیر نقشه انتقامجویی از کارفرمایش را عملی کرد. نخستین برگ این پرونده 29اسفند*ماه سال گذشته ورق خورد؛ زمانی که صاحب 34ساله یک نمایشگاه مبل در پایتخت به کلانتری شهرزیبا رفت و خبر از زورگیری میلیونی از سوی دو جوان خشن داد.وی در توضیح ماجرا به مأموران گفت: ساعت 11شب گذشته (28اسفند) از محل کارم به خانه برمی*گشتم و وقتی مقابل در پارکینگ رسیدم با ریموت آن را باز کردم و وارد پارکینگ شدم اما ناگهان سایه دو مرد جوان را پشت ماشینم دیدم.
از ماشین پیاده شدم تا نگاهی به اطراف بیندازم که در همین هنگام دو پسر جوان به سمت من حمله*ور شدند. یکی از آنها قمه و دیگری تکه شیشه*ای شکسته در دستش بود. آنها مرا تهدید کردند که اگر حرفی بزنم مرا می*کشند. من هم از ترس جانم سکوت کردم و تسلیم شدم. با وجود این سارقان مرا مورد ضرب و شتم قرار دادند و با تهدید کیف پولم را از داخل ماشینم سرقت کردند.
وی در ادامه گفت: داخل کیفم کارت*های عابربانک، مدارک شناسایی و در حدود 500هزار تومان پول بود و آنها بعد از سرقت بلافاصله پا به فرار گذاشتند. وی افزود: بعد از فرار آنها به داخل آپارتمانم رفتم و چون خیالم آسوده بود که آنها رمز عابر*بانک*هایم را ندارند تصمیم گرفتم روز بعد به طرح شکایت بپردازم و کارت*هایم را بسوزانم اما صبح روز بعد پیامکی به دستم رسید که حسابی شوکه شدم. پیامک از سوی بانک بود که نشان می*داد یک*میلیون و 900هزار تومان از یکی از کارت*های عابربانکم برداشت شده است. نمی*دانستم که چطور سارقان به رمز من دسترسی پیدا کرده*اند.
همان لحظه حدس زدم که سرقت از سوی یک آشنا رخ داده است؛ فردی که رمز عابربانک*هایم را می*دانسته است. حالا هم به تنها کسی که مظنون هستم دختر جوانی به نام پرستو است که مدتی در نمایشگاه من کار می*کرد. او مسئول هماهنگی و مالی بود و به*خاطر شرایط کاری رمز همه کارت*های عابربانکم را می*دانست اما چند روز پیش به*خاطر اختلافی که بین ما پیش آمد او را از محل کار اخراج کردم و فکر می*کنم او زورگیرها را اجیر کرده تا از من سرقت کنند. بعد از اظهارات این مرد جوان، تیمی از مأموران پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت با دستور قاضی موسوی، دادیار شعبه پنجم دادسرای جنایی رسیدگی به این پرونده را آغاز کردند. مأموران با راهنمایی شاکی جست و جوی خود را ادامه دادند تا اینکه 26فروردین*ماه سال*جاری موفق شدند دختر جوان را دستگیر کنند.

سفارش سرقت
دختر 23ساله در بازجویی*های نخست خود را بی*گناه دانست اما وقتی شواهد را علیه خود دید پرده از راز زورگیری میلیونی برداشت و به کارآگاهان گفت: مدتی بود که در نمایشگاه شاکی کار می*کردم و هیچ مشکلی در کارم وجود نداشت اما او چند روز به عید مانده شروع کرد به بهانه گرفتن. مرتب می*گفت کارم را به خوبی انجام نمی*دهم اما من می*دانستم که اینطور نیست تا اینکه یک روز بعد از مشاجره مرا اخراج کرد. خیلی عصبانی شدم اما کاری از دستم بر نمی*آمد.
وی ادامه داد: بعد از اخراج همراه مادرم به آنجا رفتم تا حق و حقوقم را بگیرم اما او بهانه می*گرفت که فروش شب عید خوب نبوده است. وقتی متوجه شدم که او حاضر نیست حق و حقوقم را بپردازد موضوع را با خواستگار و دوستم در میان گذاشتم. آن روز نقشه زورگیری از کارفرمایم را کشیدیم و خواستگارم و دوستم دو زورگیر برای این کار اجیر کردند. قرار شد آنها مقابل خانه شاکی کمین کنند تا وقتی او وارد پارکینگ شد دست به سرقت بزنند. من حتی کلیدی را که از روی کلید خانه کارفرمایم درست کرده بودم در اختیارشان قرار دادم تا درصورت نیاز از آن استفاده کنند. بعد از سرقت هم چون رمز کارت*ها را می*دانستم با آنها اقدام به خرید گوشی موبایل برای زورگیران کردم.
در تعقیب زورگیران
اعترافات دختر جوان کافی بود تا با دستور قاضی موسوی خواستگار و دوست او نیز دستگیر شوند. آنها اما مدعی شدند که از محل زندگی دو سارق اجیر شده خبر ندارند و آنها را اتفاقی دیده*اند. به گزارش همشهری، سه متهم پرونده در حال حاضر با قرار قانونی در اختیار مأموران پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت قرار دارند و تحقیقات برای دستگیری دوزورگیر اجیرشده ادامه دارد.