خوردن 2500کالری در خواب/ خطرات یک سندروم نادر
شاید همه گاهی از اوقات خوردن میان وعده های نیمه شب را تجربه کرده باشند اما یک زن 55 ساله بریتانیایی هر شب درحالی که خواب است 2500 کالری غذا می خورد.به گزارش خبرگزاری مهر، لسلی کوساک اظهار داشت که هر شب به یخچال منزل خود حمله ور می شود که این حمله یک حمله ساده که تنها اشتیاقی برای خوردن تلقی می شود نیست، بلکه نتیجه یک شرایط نادر پزشکی است.
این زن 55 ساله ، مادر سه فرزند تنها زمانی به این نتیجه می رسد که نیمه شب حجم بالایی غذا خورده که صبح بقایای غذاهای خود را اطراف خانه مشاهده می کند.
این شرایط تا حدی است که وی در حالتی که خواب است برای خود پخت پز هم می کند . اما مسئله مهم این است که ضیافتهای نیمه شب وی به غذا محدود نمی شود، وی تاکنون تلاش به خوردن رنگ، وازلین و پودر شستشو کرده است.
نکته خطرناک درباره این شرایط استفاده از چاقو و شعله گاز برای آشپزی است.
از سوی دیگر میزان کالریهایی که وی در نیمه شب جذب می کند همان میزانی است که برای یک مرد در طول روز توصیه می شود، از این رو وی در طول روز تنها سالاد و میوه می خورد و در یک باشگاه ورزشی حضور می یابد تا بتواند وزن زیاد خود را تحت کنترل در آورد.
پزشکان وی تاکنون نتوانسته اند توضیحی برای این شرایط بیابند، اما لسلی کوساک اعتقاد دارند که وی از سندرم اختلال خوردن شبانه در خواب رنج می برد.
وی در این رابطه گفت: وقتی برای اولین بار این موضوع پی بردم که نوعی آشفتگی و شلوغی در اتاق و آشپزخانه مشاهده کردم اما همان موقع متوجه نشدم که این شلوغی ها را خودم به وجود آورده ام. اما وقتی متوجه این جریان شدم احساس شرم و گناه می کردم.
این زن 55 ساله اعتقاد دارد که چندین سال است از این مشکل رنج می برد اما به تازگی خانواده خود را در جریان قرار داده و از پزشکان کمک گرفته است. وی تاکنون برخی از دندانهای خود را شکسته و حتی با آشپزی بدون نور هنگامی که هنوز خواب است خود را سوزانده است، اما این بیماری همچنان ادامه دارد.
سوساک که تنها زندگی می کند حتی اقداماتی چون گذاشتن زنگ خطر روی در را انجام داده اما نتیجه صرفا این بود که وی زنگ را خاموش کرده و آشپزی را آغاز کرده است.
دکتر پل ریدینگ رئیس انجمن خواب بریتانیا و مشاور عصب شناسی در بیمارستان دانشگاه جیمز کوک اظهار داشت چنین مواردی نادر هستند اما ناشناخته نیستند.

منبع:خبر گزاری مهر