رونمایی از سند توسعه آموزش عالی در حوزه علوم دریایی
رئیس موسسه ملی اقیانوس شناسی از تهیه سند جامع در خصوص اقیانوس، دریا و جو خبر داد و گفت: سند توسعه آموزش عالی در حوزه علوم و فنون دریایی در هفته جاری با حضور وزیر علوم رونمایی خواهد شد.به گزارش خبرنگار مهر، دکتر وحید چگینی در همایش خلیج فارس با اشاره به اثرات توجه به دریا در افزایش درآمد ناخالص ملی کشور افزود: برای دستیابی به درآمد بیشتر از حوزه های دریا نیاز به کار تحقیقاتی و علمی داریم.
رئیس موسسه ملی اقیانوس شناسی با اشاره به وضعیت علمی کشور در حوزه اقیانوس شناسی اظهار داشت: برای رسیدن به اهداف افق 1404 تنها رقیب ما کشور ترکیه است و به منظور ربودن گوی سبقت از ترکیه تا 10 سال آینده نیاز به برنامه ریزی داریم.
وی از تهیه سندی در وزارت علوم خبر داد و یادآور شد: سند توسعه آموزش عالی در حوزه علوم و فنون دریایی و اقیانوسی تهیه شده است که کلیه ارگان های دریایی در تدوین آن نقش داشته اند.
چگینی خاطر نشان کرد: روز پنجشنبه در دانشگاه تربیت مدرس با حضور وزیر علوم از این سند رونمایی خواهد شد.
رئیس موسسه ملی اقیانوس شناسی همچنین از تهیه سند جامع تر در خصوص اقیانوس و دریا خبر داد و گفت: در حال حاضر تهیه سند جامع تر در خصوص اقیانوس، دریا و جو در دست تهیه است که برای تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال خواهد شد.
وی ابراز امیدواری کرد که این سند در سال جاری برای تصویب نهایی شود.

منبع:خبرگزاری مهر