آیا کودکم کم خون است؟


یک متخصص تغذیه گفت: کم خونی مادران به جنین آ*نها منتقل می*شود. رنگ پریدگی، پرخاشگری و کم اشتهایی از علایم کم خونی است و مصرف ماست با گوشت قرمز، جذب آهن آن را مختل می*کند.
شیوا فرجی، در مورد علل کمبود آهن در کودکان خاطرنشان کرد: کمبود آهن در کودکان اکنون یکی از شایع ترین اختلالاتی است که پیش از سن دبستان مشاهده می*شود.

وی با اشاره به اینکه روند رشد کودکان تا دوسالگی بسیار سریع است، *افزود: همین امر باعث می*شود تا نیاز کودک به آهن بیشتر شده و برخی مواقع به دلیل رعایت نشدن زنجیره غذایی کمبود آهن به وجود بیاید به ویژه اینکه برخی مادران در دادن قطره آهن در سنین زیر دوسالگی کوتاهی می*کنند.

عضو انجمن تغذیه ایران تأکید کرد: همچنین برخی کودکان آن طور که باید مواد غذایی مانند گوشت را خوب مصرف نمی*کنند، بنابراین مادران باید سعی کنند با استفاده از تنوع غذایی مانند استفاده از گوشت چرخ*کرده و مواردی شبیه به این کودک را به خوردن گوشت ترغیب کنند.

کم*خونی مادرزادی نکته دیگری است که این متخصص تغذیه به آن اشاره کرد و گفت: صرفنظر از اینکه مادر باردار ممکن است بیماری زمینه*ای مانند کم*خونی داشته باشد، برخی مادران در دوران بارداری با رعایت نکردن زنجیره غذایی دچار کم*خونی می*شوند که این کم*خونی را نیز به جنین منتقل می*کنند.

فرجی به علائمی که والدین باید نسبت به آن در کودکان خود حساس شوند اشاره کرد و گفت: رنگ*پریدگی صورت، نازک شدن مو و ریزش آن، پرخاشگری، بدخلقی، کم*تحملی، عدم تمرکز در کودکان سنین دبستان و کم*اشتهایی از علائم شایع کم*خونی در کودکان است.

وی ادامه داد: اگر والدین دو سه مورد از این علائم را در کودکان خود مشاهده کردند تنها با یک آزمایش ساده خون می*توانند شرایط کم*خونی کودک خود را بسنجند. به گفته این متخصص تغذیه تغییر نوع رژیم غذایی و ترک عادات بد غذایی در کودکان می*تواند در تغییر وضعیت کودک مؤثر باشد.

وی اظهار داشت: نباید توقع داشته باشیم بچه*ای که گوشت قرمز را با ماست می*خورد آهن گوشت را بتواند جذب کند، چرا که مصرف همزمان کلسیم و آهن میزان جذب آهن را کاهش می*دهد و باید سعی کرد تا در کنار گوشت قرمز سبزی*های حاوی ویتامین c را برای افزایش جذب آهن قرار داد. فرجی ابتلای کودک به انگل، اسهال و استفراغ*های مکرر را از دیگر دلایل فقر آهن یا کم*خونی برشمرد و افزود: والدین باید سعی کنند تا ابتدا مطمئن شوند که فرزند آنها انگل یا مشکل گوارشی ندارد و پس از درمان اسهال و استفراغ هم باید سعی کنند تا آهن از دست رفته بدن را جبران کنند.

وی در پاسخ به اینکه به جز منشأ حیوانی چه مواردی حاوی آهن و تأمین*کننده خون بدن است، افزود: نباید فراموش کرد که جذب آهن حیوانی در بدن ۱۰ درصد و آهن گیاهی فقط ۳ درصد است، بنابراین توصیه می*کنیم که مواد غذایی حیوانی و گیاهی در کنار هم مصرف شوند. فرجی افزود: اما می*توان پسته، عدس، برگه زردآلو را غنی از آهن دانست، همچنین جگر،دل، قلوه و زرده تخم مرغ نیز از منابع دارای آهن حیوانی هستند.

به نقل از سلامت
منبع:پرقو