کانال تلگرام فال و طالع بینی

در تمام بخش ها مدیر فعال ( با سابقه فعالیت در انجمن های دیگر ) می پذیریم ، با ما تماس بگیرید. انجمن پیچک

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: اوباما در آستانه فرورفتن در باتلاق سوریه

 1. #1
  کاربر سایت

  آخرین بازدید
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۹۲ [ ۱۰:۲۵]
  محل سکونت
  تهران
  سن
  18
  نوشته ها
  71
  امتیاز
  477
  سطح
  1
  Points: 477, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 38.0%
  دستاوردها:
  250 Experience PointsCreated Blog entry7 days registered
  نوشته های وبلاگ
  6
  سپاس ها
  23
  سپاس شده 38 در 28 پست
  حالت من
  Mehrabon

  اوباما در آستانه فرورفتن در باتلاق سوریه

  بحث استفاده سلاح شیمیایی در بحران سوریه از موضوعاتی است که در چند روز اخیر تبدیل به تیتر اول رسانه های داخلی و خارجی شده است و رسانه های غربی با ادعای استفاده از سلاح شیمیایی توسط ارتش سوریه در مقابل مردم و معارضین ، به دنبال ایجاد موج جهانی علیه سوریه و حکومت بشار اسد هستند.

  از سوی دیگر، ابهام در سیاست خارجی آمریکا به عنوان یکی از حامیان اصلی معارضه در سوریه، از موضوعاتی است که در چند روز اخیر تبدیل به بحث اصلی شده است که آیا اوباما به مانند "جرج بوش" رئیس جمهور سابق آمریکا در ماجرای حمله به عراق، بازیچه دست انگلستان و اسرائیل قرار می*گیرد و به دمشق حمله می*کند یا اینکه هوش اوباما بالاتر از بوش پسر است و می*تواند از دام اطلاعاتی اسرائیل و انگلیس در جهت منافع مردم آمریکا، خارج شود.

  انچه درباره پرونده استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه می توان ذکر کرد، در چند محور قابل بحث و تأمل است.
  رده اول: انتشار خبری مبنی بر استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه و بازی سیاسی سازمان ملل
  بیش از چهل روز پیش، دولت سوریه در 9 نامه با دبیر کل سازمان ملل درباره استفاده تروریست*ها از سلاح شیمیایی در منطقه خان العسل واقع در حلب، مکاتبه می*کند و خواستار اعزام نیروهای متخصص برای تحقیق درباره این پرونده می*شود ولی دبیرکل سازمان ملل به بهانه*های مختلف از این اقدام امتناع می*کند؛ بانکی*مون بر خلاف قوانین بین*المللی، درخواستی کاملا متفاوت را به سوریه ارجاع می دهد، در خواستی مبنی بر اجازه ورود به کارشناسان سازمان ملل برای تحقیق از تمامی مراکز نظامی سوریه، در خواستی که با مخالفت سوریه روبرو می*شود و موج نخست رسانه*ای غرب با استفاده از مخالفت حکومت سوریه اغاز می*شود.


  پرده دوم: درماندگی معارضین برای پیروزی در سوریه و عقب نشینی تلویحی آمریکا از کمک نظامی به تروریست*ها
  در ادامه بحران در سوریه، اگرچه ماجرای استفاده از سلاح شیمیایی توسط تروریست*ها در سازمان ملل پیگیری نشد و بر خلاف قاعده حکومت اسد متهم به استفاده از سلاح شیمیایی شده است، اما اخبار حاکی از پیروزی و غلبه مطلق نظامیان سوریه بر جبهه معارضه است، آمریکا بر خلاف انگلیس، قطر، عربستان و اسرائیل، خواستار کمک*های غیر نظامی به تروریست*ها است و مسوولان امریکایی از به کاربردن واژه کمک نظامی به تروریست*های سوری اجتناب می*کنند.

  پرده سوم: ورود سازمان*های اطلاعاتی غرب در ماجرای استفاده از سلاح شیمیایی
  مخالفت حکومت سوریه برای بازرسی کارشناس های سازمان ملل از تمامی مراکز نظامی سوریه اگرچه در تیتر اول اخبار رسانه ها قرار دارد، اما این مسئله نمی*تواند موج جدیدی علیه سوریه ایجاد کند و معارضین نیازمند شوک جدیدی هستند تا هم آمریکا وارد صحنه نظامی بشود و هم موج جدید رسانه*ای علیه سوریه آغاز شود.
  خبری مبنی بر استفاده ارتش سوریه از گاز سمی "سارین" توسط یکی از نظامیان اسرائیلی، به تیتر اول رسانه*ها تبدیل می*شود.
  ژنرال "ایتای برون" رئیس بخش بررسی و تحلیل سازمان امنیت ارتش اسرائیل، روز سه*شنبه (۲۳ آوریل/۳ اردیبهشت) در کنفرانس انستیتوی مطالعات امنیت ملی این کشور گفت: "طبق اطلاعات ما رژیم اسد در هفته*های گذشته چند بار و به احتمال قریب به یقین گاز سارین علیه شورشیان به کار برده است"
  بلافاصله بعد از اظهارات ژنرال اسرائیلی، منابع اطلاعاتی غرب از جمله انگلیس ادعاهایی درباره در دست داشتن مدارکی از چگونگی استفاده حکومت سوریه از سلاح*های شیمیایی را مطرح کردند؛ "جان کری" وزیر امور خارجه آمریکا هم بعد از اظهارات ژنرال اسرائیلی در بروکسل می*گوید: ناتو باید با دقت آمادگی خود را برای مقابله با تهدیدهای سوریه علیه اعضایش، از جمله کاربرد تسلیحات شیمیایی بررسی کند.

  پرده چهارم: قرار گرفتن اوباما در بازی اطلاعاتی غرب
  بلافاصله بعد از جنگ رسانه*ای رژیم صهیونیستی و غرب علیه حکومت سوریه درباره استفاده از سلاح*های شیمیایی، کاخ سفيد آمريکا، پنجشنبه پنجم اردیبهشت در بيانيه*ای اعلام کرد، سازمان*های اطلاعاتی*اش با اتکا به برخی شواهد احتمال می*دهند که دولت سوريه به شکلی محدود از جنگ*افزار شيميايی در نبرد با مخالفان خود، استفاده کرده است.
  با اين وجود کاخ سفيد تاکيد کرده بود اين موضوع نيازمند حقايق "قابل اعتماد و اتکای" بيشتر است تا بتواند اقدام*های لازم را برپايه آن انجام داد.
  اوباما نیز بعد از انتشار این اخبار در دیدار با پادشاه اردن می*گوید: استفاده از سلاح شيميايی در جنگ داخلی سوريه باعث "تغيير" سياست آمريکا در قبال بحران سوريه خواهد شد.
  اوباما همچنین در روز سه*شنبه دهم اردیبهشت در کنفرانس خبری خود در کاخ سفید می*گوید: شواهدی دال بر به*کارگیری جنگ افزارهای شیمیایی در سوریه در اختیار دارد اما هنوز به*طور قطع مشخص نیست این سلاح*ها چگونه و از طرف چه کسی مورد استفاده قرار گرفته است!!


  اوباما همچنین می*گوید: چنانچه به کارگیری جنگ افزارهای شیمیایی توسط دولت سوریه اثبات شود، آمریکا سیاست*های خود را درباره تحرک در سوریه بازبینی خواهد کرد.

  پرده پنجم: اوباما در آستانه فرورفتن در باتلاق سوریه
  با توجه به تجربه حمله به عراق با ادعای واهی تولید تسلیحات شیمایی توسط "صدام حسین"، به نظر می*رسد که سناریوی عراق به نحوی دیگر در سوریه در حال اجراست.
  باراک اوباما شش ماه پیش خط قرمز آمریکا در مسئله سوریه را، استفاده از سلاح شیمیایی ترسیم کرده بود و حالا منتقدین اوباما با تحت فشار قرار دادن وی، خواستار ورود نظامی آمریکا به ماجرای سوریه سهتند.
  "جان مک کین" سناتور جمهوری خواه خطاب به اوباما می*گوید: با این اقدام سوریه، اسد از خط قرمزهای آمریکا عبور کرده و باید به سمت کمک نظامی به مخالفان حرکت کنیم.
  به نظر می*رسد، باراک اوباما در آستانه فرورفتن در باتلاق سوریه است، باتلاقی که توسط انگلیس، عربستان، اسرائیل و قطر برای آمریکا آماده شده است.
  نیویورگ تایمز در گزارشی خطاب به اوباما می*نویسد: در ماجرای حمله به عراق، سازمان*های اطلاعاتی سه کشور آمریکا، انگلیس و اسرائیل بدون هیچ سند و مدرکی اعلام کردند که عراق در حال تولید سلاح*های کشتار جمعی است و بعدا اقرار به جعلی بودن اسناد کردند، در مسئله سوریه نیز، سازمان*های اطلاعاتی این سه کشور بدون هیچ سندی اعلام می*کنند که سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده است اما می*دانیم که شورشیان با تأیید امریکا از سلاح شیمیایی علیه حکومت اسد استفاده کردند و در چرخش 180 درجه*ای اعلام کردند که اسد علیه ما از سلاح شیمیایی استفاده کرده است.
  نیویورک تایمز در ادامه مطلب خود می*نویسد: اوباما همانند جرج بوش خط قرمزهایی برای خود ترسیم می*کند که در فضای رئال و حقیقی قابل تصور نیست و آن اینکه حمله نظامی به سوریه نه تنها باعث گسترده شدن تروریسم در منطقه می*شود بلکه سوریه همانند عراق و لیبی نخواهد بود و از نظر نیروی هوایی و نظامی بسیار پیچیده*تر عمل کرده و حامیان قدرتمندی همچون ایران و روسیه پشت اسد قرار گرفته*اند.
  این حوادث در حالی اتفاق می*افتد که رژیم صهیونیستی در هفته گذشته، عملا مخالفت خود با حمله نظامی به سوریه را اعلام کرد و اوباما را در این وضعیت رها کرد، "یووال استینیتز" وزیر امور استراتژیک رژیم صهیونیستی با حضور در کنفرانس سالانه بیت*المقدس 2013 در نیویورک گفت: اخبار مربوط به این موضوع که اسرائیل اخیرا از آمریکا درخواست کرده تا علیه سوریه اقدام نظامی صورت دهد، اشتباه هستند.
  وی با تکذیب قاطع گزارش رسانه*های آمریکایی مبنی بر اینکه تل*آویو دولت اوباما را برای افزایش حضور خود در جنگ داخلی سوریه تحت فشار قرار داده، تاکید کرد: ما هرگز از آمریکا برای اقدام نظامی علیه سوریه درخواست و یا آن را ترغیب نکرده*ایم.

  حال اوباما و تبع آن آمریکا باید تصمیم بگیرد که چگونه از دام بازی اطلاعاتی کشورهای انگلیس، فرانسه، عربستان، قطر و اسرائیل خارج شود و بر اساس منافع ملی مردم آمریکا تصمیم بگیرد از سوی دیگر، رژیم صهیونیستی نیز باید بداند که ورود نظامی آمریکا یا هر کشور دیگری به سوریه منجر به سرعت گرفتن دومینوی بیداری اسلامی در منطقه خواهد شد و یکی از نتایج این دومینو، محو شدن اسرائیل از غرب آسیا است.


  ویرایش توسط Eri : شنبه ۱۴ اردیبهشت ۹۲ در ساعت ۱۲:۰۹

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •