خیلی وقت*ها روابطمان با شکست مواجه می*شوند. اگر بخاطر کاری که یکی از شما انجام داده یا حرفی که زده، سوءتفاهمی اتفاق بیفتد، می*تواند رابطه را با شکست روبه*رو کند.به گزارش افکار نیوز به نقل از تبیان،خوشبختانه چیزهای شکسته شده قابل ترمیم هستند. البته گاهی*اوقات. وقتی رابطه*ای خاتمه می*یابد، باید اول از خودتان سوال کنید آیا این رابطه ارزش نجات دادن را دارد؟ آیا واقعا می*خواهید آن رابطه را ادامه دهید؟ آیا طرفتان همان کسی است که بخواهید با او بمانید؟ اگر اینطور نیست، پیشنهاد می*کنیم برای ترمیم رابطه*تان با او، وقت نگذارید.

از طرف دیگر، اگر برای دوستی و رابطه با آن فرد ارزش قائل هستید و آن رابطه برایتان اهمیت دارد، پس باید به هر طریق ممکن تلاش لازم برای ترمیم آن رابطه را صرف کنید.سوال اینجاست که چطور باید این کار را انجام دهید؟ اولین کاری که باید بکنید این است که با آن فرد تماس بگیرید و بگویید که برای دوستی با او ارزش قائل هستید و دوست دارید که در این رابطه با او حرف بزنید. برای او توضیح دهید که می*خواهید سوءتفاهمات را از بین ببرید، حال تقصیر هر کدام از شما بوده باشد. وقت مشخص کردن مقصر نیست، وقت آن است که درکتان را بالا ببرید و به هر راهی که شده برای برقراری یک گفتگو و ارتباط عمیق*تر زمان بگذارید.اول اجازه دهید طرف* مقابلتان نظراتش را مطرح کند. کاری کنید که بفهمد نظراتش برای شما اهمیت دارد. این را خیلی واضح با گفتن، "واقعاً دوست دارم دوباره نظرت را در مورد این موضوع بدانم و قول می*دهم که حرفت را قطع نکنم چون فکر کنم دفعه قبل وقت کافی برای اینکه همه حرفت را بزنی در اختیارت قرار ندادم" نشان دهید. با این روش، باعث می*شوید طرف مقابلتان بفهمد که حرف*هایش برای شما مهم است. وقتی حرف*های او تمام شد، نوبت شماست که پاسخ دهید.اولین پاسخ شما باید این باشد که حرف*هایش را کاملاً فهمیده*اید و به هیچ*وجه بعد از آن نباید از کلمه "اما" استفاده کنید. زیرا آوردن این واژه، بخش اول جلمه*تان را منفی خواهد کرد. استفاده از کلمه "اما" نشان می*دهد که واقعاً به حرف*های او گوش نمی*کرده*اید و فقط منتظر بوده*اید که نوبت حرف زدن خودتان شود. می*توانید جمله اولتان را با چنین جمله*ای دنبال کنید: "چیزی که درمورد حرفهایت خیلی جالب است یا مهم است یا ..." یا "حرفهایت کاملاً درست هستند و دوست دارم اضافه کنم که..."از به کار بردن کلمات یا جملات منفی*کننده مثل "چطور می*توانستی چنین کاری کنی؟" خودداری کنید
یک روش خوب دیگر این است که سوال بپرسید: "نظرت درمورد اینکه فردا همدیگر را ملاقات کنیم و درمورد آینده رابطه*مان حرف بزنیم، چیست؟"، "آیا می*توانی جزئیات بیشتری درمورد این موضوع مطرح کنی؟" و ... سوالاتی که به باز کردن و روشن کردن هر چه بیشتر این سوءتفاهم کمک کند.سعی کنید حرف*هایتان را به طور کامل در این گفتگو مطرح کنید. گاهی اوقات وقتی هر دو طرف فرصت بیان همه حرف*هایشان را به دست می*آورند، خودبه*خود مشکلات و سوءتفاهمات رابطه از بین رفته و رابطه ترمیم می*شود. حداقل می*تواند شروع خوبی برای ترمیم رابطه باشد.
وقتی همه اطلاعات لازم را در دسترس داشته باشید، راحت*تر می*توانید یک راه*حل برای داشتن رابطه*ای بهتر در آینده پیدا کنید.