منشی مطب، دو سال دست به سرقت پول ویزیت بیماران زد تا بتواند خودروی مدل بالا بخرد. چندی قبل دو پزشک نزد پلیس رفتند و خبر از سرقت*های میلیونی از سوی منشی مطبشان دادند. یکی از آنها به مأموران گفت: من دکتر پوست هستم و همکارم دندانپزشک است. سال*هاست که من و همکارم در یکی از خیابان*های شمال تهران مطب داریم. وی ادامه داد: در حدود دو سال پیش زن جوانی را به*عنوان منشی استخدام کردیم.
وی زن خوبی به*نظر می*رسید و به او اعتماد داشتیم، غافل از اینکه در این مدت از من و همکارم دزدی می*کرده است. مرد پزشک افزود: چند وقت پیش من و همکارم به رفتارهای وی مشکوک شدیم. شب عید بود که بیماران زیادی به مطب مراجعه کرده بودند و حتی بسیاری از آنها بین مریض وقت گرفته بودند. بعد از پایان کار وقتی منشی پول ویزیت*ها را در اختیار من و همکارم قرار داد خیلی تعجب کردیم.
مبلغ نسبتا پایینی بود وقتی به سراغ کامپیوتر رفتیم و به بررسی پرداختیم متوجه شدیم که خانم منشی روی اسم برخی از بیماران علامت زده و مقابل آن نوشته انصراف داده*اند. این در حالی بود که ما آن بیماران را معاینه کرده بودیم. آنجا بود که متوجه شدیم وی سر ما را کلاه گذاشته و پول بسیاری از بیماران مطب را به جیب زده است.

وی ادامه داد: آن روز با منشی تماس گرفتم و از او توضیح خواستم. او هم دستپاچه شد و گفت که فردا همه**چیز را برای ما توضیح می*دهد اما از آن روز به بعد دیگر به مطب نیامد. بعد از این شکایت، تیمی از مأموران با دستور عبدی، قاضی دادسرای شمیرانات رسیدگی به این پرونده را آغاز کردند. بررسی*ها نشان می*داد که این زن بعد از لو رفتن نقشه*اش خانه*اش را تخلیه کرده و متواری شده است. با این حال مأموران در تحقیقات تخصصی مخفیگاه وی را شناسایی و او را در عملیاتی ضربتی دستگیر کردند.
زن 32ساله بعد از دستگیری تحت بازجویی قرار گرفت و وقتی شواهد را علیه خود دید به سرقت از دوپزشک اعتراف کرد.
وی به مأموران گفت: روزانه چندین بیمار به مطب مراجعه می*کردند. وقتی درآمدهای دو پزشک را محاسبه می*کردم حسرت می*خوردم و باورم نمی*شد که آنها چنین درآمدی داشته باشند، برای همین تصور کردم اگر به*تدریج از آنها پول سرقت کنم هرگز متوجه نخواهند شد. وی ادامه داد: نخستین سرقت را دوسال پیش انجام دادم. روز اول پول ویزیت دو بیمار را سرقت کردم و روی اسم آنها خط کشیدم و وانمود کردم که آنها وقت ویزیتشان را کنسل کرده*اند.
به*تدریج بیشتر پول سرقت کردم و همه آنها را در یک حساب واریز کردم که هیچ*کس از آن خبر نداشت. اواسط سال گذشته وقتی این مبلغ به 60میلیون تومان رسید تصمیم گرفتم با آن یک خودروی مدل بالا بخرم چرا که همیشه داشتن چنین ماشینی آرزویم بود. من اصلا فکر نمی*کردم ماجرا لو برود اما طمع و سرقت مبالغ بیشتر باعث شد که همه**چیز لو برود. به گزارش همشهری، این منشی بعد از اعتراف به سرقت میلیونی و خرید خودروی مدل بالا با قرار قانونی بازداشت شد و تحقیقات تکمیلی از وی توسط مأموران اداره آگاهی پایتخت ادامه دارد.