مدیر اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی با بیان اینکه تحویل زودهنگام سکه های پیش فروشی ربطی به انتخابات ندارد، اجرای این برنامه را بر اساس تصمیم و دستور رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد و عرضه سکه ها را باعث ایجاد تعادل در بازار دانست.

پیمان قربانی در گفتگو با مهر در پاسخ به این سئوال آیا دلیل تحویل زودهنگام و پیش از مقرر سکه های پیش فروشی بانک مرکزی برگزاری انتخابات و اجرای تعهدات بانک مرکزی پیش از اتمام کار دولت است؟ گفت: تحویل سکه های پیش فروشی از هفته آینده ارتباطی به برگزاری انتخابات ندارد.

مدیر اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی با اشاره به حجم محدود سکه های پیش فروشی در این دوره عنوان کرد: بانک مرکزی با توجه به این تعداد کم سکه ها را آماده کرده بود، بنابراین تصمیم گرفته شد که زودتر به ایفای تعهدات خود بپردازد.

وی با تاکید بر اینکه تحویل سکه ها از هفته آینده به دستور رئیس کل بانک مرکزی صورت می گیرد، در مورد تاثیر واگذاری سکه ها بر کاهش قیمت ها با توجه به روند نزولی آن در بازار اظهارداشت: تحولات بازار سکه همواره متاثر از قیمت های جهانی طلا و نرخ ارز است.

قربانی اضافه کرد: با فرض ثبات سایر شرایط عرضه سکه های پیش فروشی بانک مرکزی باعث ایجاد تعادل بیشتر در بازار سکه خواهد شد.

گردآوری : پیچک نیوز / مرجع خبر : خبرگزاری مهر
تاریخ درج خبر : 1392/2/26