برترین ها: آی/او (I/O)، نام کنفرانس سالانه توسعه دهندگان است که توسط گوگل در سانفرانسیسکو برگزار می شود. این کنفرانس از سال 2008 میلادی آغاز به کار کرد و به معنای نوآوری در فضای باز است.


به گزارش برترین ها، کنفرانس امسال نیز روز چهارشنبه مورخ 25/02/1392 برگزار شد و گوگل خدمات و محصولات جدیدی را معرفی کرد. از جمله آنها باید به تغییرات عمده در نقشه گوگل، ترفندهای عکاسی خارق العاده و سرویس موسیقی عالی که قابلیت های آی*تیونز، پاندورا و اسپاتیفای را دارد، اشاره کرد.

اما میان همه آنها یک محصول از همه جالب تر و عجیب تر بود. این سرویس جدید این است که از این پس کاربران می توانند پول به ایمیل خود پیوست کنند.
تعجب کردید نه؟ اما درست خواندید. گوگل در جی*میل سرویسی راه اندازی خواهد کرد که به واسطه آن می توانید همچون عکس یا فایل، پول را ضمیمه ایمیل خود بکنید.

پول واقعی مستقیما از حساب بانکی شما می تواند به جی*میل پیوست می شود. اگر بدهی به دوستی دارید لازم نیست برای او چک بنویسید یا حتی شماره حسابش را بگیرید – فقط کافی است آدرس جی*میل او را بخواهید و با اتصال به حساب کاربری خود در ایمیل گوگل، می توانید قرض خود را به او پرداخت کنید.

البته برای استفاده از این سرویس جی*میل باید هر دو طرف پرداخت کننده و دریافت کننده «کیف پول گوگل» (Google Wallet) داشته باشند. اگر اکانت کیف پول گوگل کاربر به حساب بانکی متصل باشد، استفاده از آن رایگان است. اما اگر آن را به کارت اعتباری یا دبیت کارت پیوست کنید، باید مبلغی برای شارژ پرداخت کنید.

برای استفاده از این قابلیت باید روی علامت دلار، درست میان گوگل درایو و آیکون عکس کلیک کنید، مبلغ مورد نظر را وارد کنید و پول را برای مخاطب خود بفرستید.


منبع:برترین ها