سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی پس از انجام بررسی*های متعدد اپراتورها، شرکت*های مخابرات استانی و ارائه*کنندگان اینترنتی برتر را معرفی کرد.

به گزارش [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت]به نقل از ایسنا؛ معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در تشریح فرایند ارزیابی اپراتورهای فعال در حوزه ICT گفت: به منظور حمایت از کاربران و اپراتورها و توسعه کیفی و کمی خدمات از طریق ایجاد فضای رقابتی سالم، ارزیابی و رتبه*بندی اپراتورها به صورت سالانه، از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی انجام می*شود.

محمدعلی فرقانی با بیان این مطلب افزود: در این ارزیابی اپراتورهای تلفن همراه با هفت معیار مدیریت و رهبری، منابع انسانی، نتایج کلیدی عملکرد، فرایندهای سازمانی، نتایج مشتری، نتایج جامعه و منابع و مشارکت با شاخصهای مختلف سنجیده می*شوند.

وی ادامه داد: براساس این شاخصها در سال جاری، شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل رتبه اول و شرکت ارتباطات سیار ایران رتبه دوم را در ارزیابی اپراتورهای شبکه سیار کسب کردند و در حوزه اپراتورهای شبکه تلفن ثابت نیز رتبه اول به شرکت مخابرات استان قم و رتبه دوم به شرکت مخابرات استان خراسان رضوی اختصاص یافت.

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره شاخصهای ارزیابی اپراتورهای سرویسهای فناوری اطلاعات اظهار کرد: اپراتورهای PAP و SAP نیز که رتبه*های آنان در سومین جشنواره فاوا اعلام شد، در چهار محور رضایتمندی کاربران و مشتریان با لحاظ نمودن کیفیت سرویس، قانونمداری و توسعه فرهنگ و ادبیات رگولاتوری، انجام تعهدات توسعه و اجرا و عملکرد شبکه مورد ارزیابی قرار می*گیرند که بیشترین شاخصها در این حوزه به رضایتمندی مشتریان اختصاص دارد.

از میان دارندگان پروانه SAP، شرکت ارتباطات ماهواره*ای سامان، شرکت پارس ارتباطات و شرکت آرین ماهواره و در میان دارندگان پروانه PAP، شرکت آریا رسانه تدبیر (شاتل)، شرکت پارسان لین ارتباطات و شرکت انتقال داده*های آسیاتک به ترتیب رتبه*های اول تا سوم را در ارزیابی اپراتورهای سرویسهای فناوری اطلاعات کسب کردند.