«حسن ریاحی» دبیر بیست و هشتمین جشنواره بین*المللی موسیقی فجر در گفت*وگو با فارس در خصوص چگونگی برگزاری این دوره از جشنواره اظهار داشت: بخش بین*المللی بیست*وهشتمین دوره جشنواره موسیقی فجر تقریبا فعالیت*های خود را مشخص کرده است و اکنون به چگونگی شرکت بخش*های داخلی این دوره از جشنواره می*پردازیم.


*شرکت گروه بزرگ موسیقی سیمون بولیوار ونزوئلا نیازمند حمایت دولت*ها است


وی افزود: بخش بین*الملل این جشنواره با رایزنی*های خود به نتایج خوبی دست یافته است که می*توان به شرکت گروه موسیقی کشور بولیوی در این دوره از جشنواره اشاره کرد و در تلاش هستیم تا شرکت گروه موسیقی «سیمون بولیوار» ونزوئلایی را با حمایت دولت*ها به وجود آوریم چرا که شرکت این گروه بزرگ موسیقی در جشنواره دارای هزینه بالایی است.

دبیر بیست و هشتمین جشنواره بین*المللی موسیقی فجر تصریح کرد: حمایت از استعدادهای جوان و درخشان از دیگر برنامه*های جشنواره بیست*و هشتم است که همچون سال*های گذشته مورد توجه ما قرار می*گیرد.


* حذف «بخش پژوهش» و افزودن بخش فیلم در جشنواره بیست*و هشتم


ریاحی با اشاره به اینکه احتمال حذف «بخش پژوهش»در این دوره از جشنواره زیاد است، گفت: به دلیل اینکه بخش پژوهش با استقبال زیادی در دوره*های گذشته مواجه نبوده است در نظر داریم تا با افزودن ایده*ها و طرح*های نو در این جشنواره شاهد تنوعی جدید باشیم که می*توان به افزودن بخش فیلم کوتاه و مستند موسیقی در این باره اشاره کرد.


*۲ روز به مدت برگزاری جشنواره موسیقی فجر افزوده شد

وی با بیان اینکه گروه*های موسیقی پاپ مورد تایید شده در این جشنواره حضور خواهند یافت، خاطرنشان کرد: گروه*های ارکستر سمفونیک تهران، صدا وسیما، بنیاد رودکی و انجمن موسیقی همچون سال*های گذشته در این دوره از جشنواره حضور خواهند یافت، هر چند امیدوارم ارکستر ایرانیان هم در این دوره از جشنواره حضور یابد.

دبیر بیست و هشتمین جشنواره بین*المللی موسیقی فجر یادآور شد: به مدت زمان برگزاری جشنواره بیست و هشتم موسیقی فجر دو روز اضافه خواهد شد.