در 17 اردیبهشت سال جاری فردی با مراجعه به کلانتری 127 نارمک به مأموران اعلام کرد که خواهرش به نام مریم 25 ساله از منزل خارج و تاکنون مراجعتی نداشته است.

با دستور بازپرس اول دادسرای امور جنایی، پرونده جهت انجام تحقیقات تخصصی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز رسیدگی به پرونده در اداره یازدهم پلیس آگاهی، برادر فقدانی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: خواهرم حسابدار یک شرکت خصوصی در خیابان آزادی است و طبق روال هر روز، در ساعت 8:00 صبح به قصد رفتن به شرکت از خانه خارج اما پس از آن مراجعتی به منزل نداشت؛ طی تماسی که با شرکت داشتیم، به ما اعلام کردند که مریم تا ساعت 14:00 در محل کارش حضور داشته و پس از آن به قصد گرفتن یک فقره چک از شرکت خارج و به خیابان ولی عصر رفته است.

برادر فقدانی در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: تماس با تلفن همراه خواهرم ادامه داشت تا اینکه در ساعت 20:00، فرد ناشناسی تلفن همراه خواهرم را پاسخ داد و عنوان داشت که این تلفن همراه را در مقابل در غربی استادیوم آزادی پیدا کرده است.

برادر فقدانی در ادامه به کارآگاهان گفت: خواهرم طی دو سال گذشته با یکی از همکارانش به نام مصطفی آشنا شده بود و حتی تا چندی قبل قصد ازدواج با یکدیگر را داشتند اما به دلیلی که ما از آن بی اطلاع هستیم، ناگهان مریم از ازدواج با این شخص منصرف شد و به همین دلیل، از حدود دو ماه گذشته این شخص اقدام به تهدید خواهرم میکرده است.

با توجه به ادعای اعضای خانواده فقدانی مبنی بر تهدید خواهرشان توسط مصطفی، کارآگاهان به تحقیق از محل شرکت و همکارانِ فقدانی پرداختند؛ در شرایطی که مصطفی منکر هرگونه ارتباط نزدیک خود با فقدانی در خصوص تصمیمشان برای ازدواج شده بود، کارآگاهان در تحقیقات از اعضای شرکت و دیگر اقدامات پلیسی اطمینان پیدا کردند که فقدانی و مصطفی تا حدود دو ماه پیش ارتباط نزدیکی با یکدیگر داشته اما به تدریج رابطه آنها با یکدیگر سرد و نهایتاً قطع شده است.

در ادامه تحقیقات و با توجه به تناقضات بدست آمده در اظهارات اولیه مصطفی، به دستور مقام قضایی در روز 28 اردیبهشت سال جاری، وی در محل شرکت دستگیر و جهت انجام تحقیقات به اداره یازدهم منتقل شد.

همزمان با دستگیری مصطفی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مصطفی پیش از این نیز یک بار ازدواج کرده و در حدود دو سال پیش از همسر سابقش و با وجود داشتن پسری 10 ساله متارکه کرده است.

در شرایطی که تمامی شواهد و دلایل بهدست آمده نشان از وقوع جنایت در پرونده داشت، کارآگاهان ضمن انجام هماهنگی قضایی و در بازرسی از محل سکونت مصطفی در شهر جدید پرند موفق به کشف تعدادی از وسایل شخصی متعلق به فقدانی شدند.

با توجه به دلایل بدست آمده، مصطفی سرانجام در روز 6 خرداد لب به اعتراف گشود و در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: چند سال پیش بود که به واسطه اختلافات خانوادگی و با وجود داشتن فرزند، از همسرم متارکه کردم.

پس از آن و در داخل شرکت با مریم آشنا و به تدریج به یکدیگر علاقهمند شدیم و این در حالی بود که در تمام این مدت من کوچکترین اشارهای به ازدواج اول خود و داشتن فرزند نکرده و موضوع را از مریم و دیگر اعضای شرکت مخفی نگه داشته بودم.

متهم در ادامه اعترافات خود به کارآگاهان گفت: چندی پیش، همسر سابقم تصمیم به زندگی دوباره با من گرفت؛ من نیز به واسطه اصرار بستگان و خانوادهها و بیشتر از همه به خاطر فرزندم تصمیم گرفتم تا مجدداً با او ازواج کنم؛ زمانیکه مریم از موضوع اطلاع پیدا کرد، درگیری ما دو نفر آغاز شد و مریم تهدید کرد که موضوع درخواست ازدواج مرا به همسرم اطلاع خواهد داد و مانع از زندگی ما دو نفر خواهد شد.

متهم در خصوص روز جنایت نیز به کارآگاهان گفت: در روز 17 اردیبهشت، مریم در حالیکه بسیار عصبانی بود سوار ماشین من شد و مجدداً تهدید کرد؛ با توجه به اینکه بسیار ترسیده و نگران بودم، نمیدانم چگونه شد که در یک لحظه کنترل خود را از دست داده و با شال نخی مشکی رنگی که در داخل خودرو بود، مقتوله را خفه و نهایتاً جسدش را در فاز 6 شهر جدید پرند و در داخل گودال لوله آب که حفر شده بود ، انداخته و خاک کردم.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، در ادامه اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات صریح متهم به ارتکاب جنایت، جسد مقتوله در شهر جدید پرند کشف و به دستور مقام قضایی به پزشکی قانونی انتقال داده شد.

همچنین در ادامه رسیدگی به پرونده، پرونده با موضوع قتل عمد در دستور کار اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت و متهم نیز با قرار بازداشت موقت در اختیار کارآگاهان ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.