تفاوت پیام کوتاه(SMS) و پیام چند رسانه ای(MMS)

سرویس پیام کوتاه (SMS)، تنها دارای قابلیت ارسال یک متن نهایتاً ١۶٠ کاراکتری است؛ درحالیکه پیام چند رسانه ای(MMS) به شما امکان می دهد تا حجم ٣٠٠ کیلو بایت، متن، عکس و کلیپ ویدیویی را تنها در یک پیام ارسال کنید.


ارسال “پیام بلند” (Long Message) از طریق MMS
با استفاده از قابلیت “پیام بلند” درMMS، دیگر محدود به ١۶٠ کاراکتر نیستید و می توانید متن های طولانی را به سادگی در یک پیام ارسال نمایید. تعرفه ارسال پیام بلند، معادل تعرفه تعیین شده برایMMS، یعنی ۳۲۰ ریال برای ارسال هر پیام است
هزینه ارسال هر MMS چقدر است؟
تعرفه ارسال پیام چند رسانه ای (MMS) بسیار مقرون به صرفه درنظر گرفته شده و بر اساس تعداد پیامهای ارسال شده، محاسبه می شود.
به عبارت دیگر، مهم نیست که حجم پیام ارسالی و یا نوع فایل ارسال شده چه میزان باشد؛ یعنی هر پیام، شامل عکس، صوت و یا متن تا سقف ۳۰۰ کیلوبایت، یک پیام چند رسانه ای محاسبه شده و تعرفه آن معادل ۳۲۰ ریال خواهد بود.• درصورت تغییر مالکیت سیم کارت، مالک جدید می بایست مجدداً برای فعال سازی سرویس پیام چند رسانه ای (MMS) درخواست دهد.به یاد داشته باشید…
سرویس MMS تنها درصورتی برای خط شما فعال می شود که:
1.فرم را بصورت کامل تکمیل و امضاء کنید.
٢. فرم و مدارک لازم را ازطریق فروشندگان مجاز به ایرانسل ارسال کنید.
٣. ارسال فرم و مدارک لازم برای فعال سازیMMS، رایگان است!
۴. ثبت نام و فعال سازی MMS رایگان است!
____________________________
سه شرط لازم برای استفاده از پیام چند رسانه ای
1) قابلیت گوشی برای دریافت پیام چند رسانه ای (MMS):
جهت استفاده از این خدمات، گوشی شما باید دارای قابلیت MMS باشد. برای مشاهده فهرست گوشی هایی که قابلیت دریافت MMS را دارند،
2) ذخیره تنظیمات MMS در گوشی:
ایرانسل پیش از این، اطلاعات لازم برای تنظیم گوشی را از طریق پیام کوتاه برای مشترکین ارسال نموده است.
3)دریافت تنظیمات MMS ابرانسل
مشترکین دائمی ایرانسل می توانند با شماره گیری #۵*۳*۱۳۰* این اطلاعات را دریافت نمایند.
مشترکین اعتباری ایرانسل می توانند با شماره گیری #۵*۳*۱۴۰* این اطلاعات را دریافت نمایند
____________________________

ارسال درخواست برای فعال سازی پیام چند رسانه ای (MMS):
جهت ثبت نام و ارسال درخواست استفاده از سرویس پیام چندرسانه ای (MMS)، به یکی از فروشندگان مجاز ایرانسل مراجعه کنید. پس از دریافت رایگان فرم ثبت نام و فعال سازی سرویس پیام چند رسانه ای، آن را به طور کامل پر کنید. شرایط و ضوابط مربوط به استفاده از سرویس پیام چند رسانه ای را در پشت فرم بخوانید و روی فرم را در محل خواسته شده امضاء کنید. توجه داشته باشید که امضای فرم، به منزله اعلام موافقت شما برای فعال سازی سرویس پیام چند رسانه ای برای خط شماست.
فرم را به همراه کپی شناسنامه یا کارت ملی خود که شماره ایرانسل خود را روی آن نوشته اید، به فروشنده مجاز ایرانسل تحویل دهید. توجه داشته باشبد که دریافت و ارسال فرم مربوطه کاملا رایگان بوده و جهت ارسال آن نیاز به پرداخت وجه نمی باشد.
دونکته مهم:
• دریافت و ارسال فرم فعال سازی سرویس پیام چند رسانه ای برای تمامی مشترکین (اعم از قبلی و جدید) رایگان است.
• درصورتیکه فرم ثبت نام امضاء شده به ایرانسل ارسال نشود، درخواست شما در سیستم ثبت نخواهد شد؛ لذا خواهشمند است نسبت به ارسال مدارک خود به ایرانسل اطمینان حاصل فرمایید.
پس از فعال شدن خدمات پیام چند رسانه ای، شما می توانید به شماره سایر مشترکین ایرانسل پیام چند رسانه ای (MMS) ارسال نمایید. درصورتیکه گوشی دریافت کننده فاقد قابلیت MMS باشد، یک نشانی اینترنتی به همراه یک رمز ورود از طریق پیام کوتاه برای وی ارسال می شود. به این ترتیب، دریافت کننده می تواند از طریق مراجعه به اینترنت، پیام ارسال شده را مشاهده نماید. همچنین، مشترکین ایرانسل می توانند MMS را مستقیماً به ایمیل فرد مورد نظر ارسال نمایند.توجه داشته باشید که ارسال پیام چند رسانه ای (MMS) برای مشترکین سایر شبکه های تلفن همراه در ایران تا زمانیکه این شبکه ها به سیستم MMS مجهز گردند، امکان پذیر نخواهد بود.


دریافت تنظیمات از طریق تلفن گویا ۷۰۰
برای این کار ابتدا با شماره ۷۰۰ تماس گرفته سپس:
برای دریافت تنظیمات gprs ابتدا عدد ۳ و سپس عدد ۶ را شماره گیری کنید.
برای دریافت تنظیمات mms ابتدا عدد ۳ و سپس عدد ۵ را شماره گیری کنید.
(لازم به ذکر است که استفاده از خدمات شماره ۷۰۰ کاملا رایگان می باشد)
امیدوارم کمکی در این راستا به شما کرده باشم
با تشکر انجمن پیچک