ایسنا:یک متخصص پوست و مو گفت: در افرادی که به علل مختلف نمی توانند میوه و سبزیحات تازه استفاده کنند، مصرف قرص های ویتامین c از درمان های اصلی ضد لک است که بر اساس تشخیص پزشک تجویز میشود.


دکتر ریحانه مهرگان ، با اشاره به اینکه مصرف مقادیر متناسب ویتامین c، به صورت خوراکی و موضعی موجب روشنی و شفافیت رنگ پوست می شود، گفت: مصرف کرم های ویتامین c، همراه با خوردن میوه ها و سبزیجات تازه باعث افزایش انعطاف پذیری پوست و برطرف شدن لکه های پوستی میشود.

وی با تاکید بر اینکه ویتامین c به صورت موضعی و خوراکی از مهمترین ترکیبات درمانی ضد لک و ضد چروک محسوب می شود، گفت: این ویتامین تاثیر ضد چروک قوی دارد، استفاده از کرم های مختلف با درصدهای متفاوتی از ویتامین c، موجب ایجاد اثرات ضدچروک و ضد لک می شود.

این متخصص پوست و مو تصریح کرد: کرم های تولید شده داخل نیز دارای اثرات بسیار مناسب این ویتامین هستند و نیازی به مصرف کرم های خارجی نیست.

دکتر مهرگان گفت: در افرادی که به علل مختلف نمی توانند میوه و سبزیحات تازه استفاده کنند، مصرف قرص های ویتامین c از درمان های اصلی ضد لک است که بر اساس تشخیص پزشک تجویز می شود.

وی با تاکید براهمیت دریافت ویتامین c طبیعی گفت: نوشیدن یک لیوان آب پرتقال، آب لیمو، گوجه فرنگی، کیوی یا آب طالبی مناسب تر از مصرف قرص ویتامین c است.

این متخصص پوست و مو یادآور شد: کرم های حاوی ویتامین c باید حاوی 10 درصد از این ویتامین باشد، برای اثربخشی خواص ضد لکی کرم، میزان ویتامین c موجود در آن باید به میزان 10 تا 20 درصد باشد.

دکتر مهرگان در پایان گفت: کرم های تولیدی داخل کشور به میزان 20 درصد و کرم های خارجی عرضه شده موجود در بازار دارویی ایران نیز حاوی 30 درصد ویتامین c هستند.