اقتصاد > تورم- رئیس*جمهور ترکمنستان در تشریح عملکرد و موفقیت*های دولت اعلام کرد: رشد تولید ناخالص ملی این کشور به 10درصد رسیده است که این در پرتو اجرای سیاست سرمایه*گذاری موفق دولت، جذب سرمایه*گذاری خارجی و عملکرد هماهنگ ارگان*های دولتی، محقق شده است.
به گزارش فارس، قربانقلی بردی محمداف، رئیس*جمهور ترکمنستان در جلسه هیأت دولت این کشور که پیرامون بررسی و نتیجه*گیری عملکرد و دستاورد دولت در 6* ماه گذشته برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت دولت در نیمه اول سال*جاری میلادی، تصریح کرد: ما در مدت 6*ماه گذشته در همه عرصه*ها پیشرفت مهمی داشتیم که در این راستا می*توان به رشد 17.7درصدی ساخت*وساز، 11.3درصدی خدمات، رشد 7درصدی کشاورزی،6.6درصدی صنایع و غیره اشاره کرد.
وی عنوان کرد: برداشت بیش از یک*میلیون*و600 هزار تن گندم از دیگر موفقیت*های کشاورزان ترکمن است که این کشور را از نظر نان و آرد خودکفا کرده و در ردیف کشورهای صادر*کننده گندم قرار داده است. وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود اعلام کرد که هم*اکنون در ترکمنستان 1865طرح در عرصه*های مختلف در دست اجرا بوده که ارزش کلی آنها افزون بر 41میلیارد دلار است.