اقتصاد > انرژی- همشهری*آنلاین:
در حالی که چهارم مرداد ماه قطعی*های یک تا ۱۲ ساعته در نقاط مختلف تهران ادامه داشت، مردم خواهان اعلام زمان*های قطعی آب تهران از سوی مسئولان شدند.
تسنیم نوشت: چهارم مرداد ماه مردم منطقه 10 تهران حوالی سلسبیل از قطعی 12 ساعته آب منازل مسکونی*شان خبر دادند. طبق گزارش*های مردمی از این منطقه، دیروز قطعی 12 ساعته آب در حوالی سلسبیل تجربه شد. برخی از مردم این منطقه که پیش*بینی این قطعی طولانی آب را نداشتند با گلایه از این اقدام بدون هماهنگی آبفای تهران اعلام کردند که ناچار به مراجعه به منازل بستگان شده*اند.
مردم منطقه 4 تهران در محدوده تهران*پارس روز گذشته از قطعی*های مستمر آب طی 5 روز گذشته خبر دادند. جمع*بندی گفته*های ساکنان تهران*پارس نشان می*دهد در 5 روز گذشته به*طور تقریباً منظم آب برخی ساکنان از ساعت 5 بعدازظهر تا نزدیکی*های افطار قطع می*شود.
برخی دیگر از ساکنان تهران*پارس نیز از قطعی*های نامنظم آب به*اندازه 20 دقیقه تا یک ساعت و کمبود فشار در طبقات بالاتر آپارتمان*های مسکونی گلایه داشتند.

ساکنان سبلان شمالی، عباس*آباد، هفتِ تیر، سعادت*آباد و پونک نیز در تماس*های جداگانه از قطعی*های یک تا سه ساعته آب در این مناطق خبر دادند. عمده تماس*ها از این مناطق، حاکی از قطعی*های نامنظم آب و اُفت فشار آب بود.
گله*مندترین شهروندان تهران، ساکنان افسریه بودند. برخی ساکنان این منطقه از قطعی 12 ساعته آب در روز پنج*شنبه و قطعی چندساعته در روز گذشته خبر دادند.
ساکنان افسریه که از قطعی*های بدون اطلاع قبلی انتقاد داشتند، با اشاره به فروش بالای آب معدنی در روزهای پنج*شنبه و جمعه گذشته در این منطقه، اذعان داشتند که برای مصارف بهداشتی و شست*وشو نیز مجبور به استفاده از بطری*های آب معدنی شده*اند.
برخی ساکنان مناطق جنوبی پایتخت نیز از اُفت فشارهای موردی و مقطعی آب خبر دادند. تعداد معدودی از ساکنان مناطق غربی تهران نیز از تلخ شدن آب شرب لوله*کشی منازلشان بیشتر در منطقه شهران در یک هفته اخیر گلایه داشته*اند اما برخی ساکنان شهرک غرب با اعلام اینکه در کیفیت آب تفاوتی احساس نکرده*اند از اُفت فشار در طبقات بالایی و قطعی*های پراکنده آب خبر دادند.
در جمع*بندی تمامی گفته*های پایتخت نشینان (جامعه آماری پراکنده این گزارش میدانی) این نکته مشترک است که در صورت بروز بحران آبی در پایتخت و نیاز به جیره*بندی و قطعی*های تعیین شده، زمان*های آن پیش از اعمال به قطع آب از سوی رسانه*های گروهی اطلاع رسانی شود.
از سوی دیگر در مناطقی که بیشترین آمار مصرف آب در هفته گذشته را به خود اختصاص داده*اند و بین مردم نیز به*عنوان مناطق پرمصرف آب شناخته می*شوند، قطعی*های آب طولانی*تر و میزان نواسانات بیشتر بود. چرا که در مناطقی چون نارمک و حوالی خیابان پیروزی که مصرف آب نسبت به دیگر مناطق پرمصرف پایتخت کمتر است، شهروندان از اُفت فشار و قطعی آب گلایه*ای نداشتند.