حوادث - پلیس چندی پیش گزارشی مبنی بر شنیده شدن صدای شلیک گلوله دریافت کرد و در محل حادثه حاضر شد. صحنه ای که ماموران با آن مواجه شدند بسیار دلخراش بود.
جسد خونین دو پسربچه 9 و دوازدهساله، در ویلای پدربزرگشان، در حالی که غرق در خون بودند پیدا شد.

پلیس تائید کرد جسد دو پسربچه به نام های «آستین وایزمن» دوازده ساله و «بلیک کمپبل» 9 ساله که برادر ناتنی بودند، در شرایطی اسفبار و در حالی که هر دو از ناحیه سر هدف گلوله قرار گرفته بودند، کشف شد.

پزشکی قانونی پس از بررسی صحنه جرم و اجساد دو نوجوان اعلام کرد از ظاهر زخم ها و گلوله هایی که در بدن این دو نوجوان پیدا شده می شود چنین نتیجه گرفت این جنایت ترکیبی از دیگرکشی و خودکشی است اما مشخص نیست این خودکشی و دیگرکشی اتفاقی بوده یا عمدی.

دکتر جورج هاوکر، یک مقام بلند پایه پزشکی قانونی که رسیدگی به پرونده دو برادر نوجوان را به عهده دارد به رسانه ها گفت: فعلا نمی توان اظهارنظر دقیق تری کرد و باید گفت ممکن است راز این جنایت هرگز برملا نشود. چرا که شاهدی وجود ندارد و بعید به نظر می رسد بتوان به اصل قضیه پی برد.

دوستان و خانواده قربانیان گفته اند احتمالا پسر بزرگتر ابتدا به صورت غیرعمدی به سمت برادر کوچکتر خود شلیک کرده و سپس از شدت ناراحتی و اندوه طاقت نیاورده و تصمیم گرفته خودش را مجازات کند. به این ترتیب او اسلحه را به سمت سر خود نشانه رفته و شلیک کرده است.

مقامات گفته اند رایانه شخصی برادر بزرگ تر را بررسی خواهند کرد تا ببینند آیا پسرک از نظر روانی مشکل خاصی داشته یا خیر. همچنین باید بررسی کنند و ببینند آیا نقشه قبلی در کار بوده یا نه.

گفته می شود برادر بزرگتر طی چند هفته گذشته سرگرم بازی های رایانه ای خشن حاوی شلیک با اسلحه بود و عاشقانه این بازی ها را دنبال می کرد.

پدر و مادر این دو برادر ناتنی به دلایلی که در پرونده ذکر نشده است، از یکدیگر جدا زندگی می کردند و هیچ یک سرپرستی فرزندان را به عهده نداشت و آنها به پدربزرگ خود سپرده شده بودند اما زمانی که این اتفاق افتاد، پدربزرگ در خانه حضور نداشت.

او برای مدت کوتاهی منزل را ترک کرده و دو نوه اش را در اتاق بازی شان در طبقه بالا تنها گذاشته بود تا با اسباب بازی هایشان سرگرم شوند اما آنها به خطرناک ترین وسیله موجود در خانه که سلاح پدربزرگ بود دست زدند.دو برادر با استفاده از غفلت پدربزرگ مخفیگاه سلاح را یاد گرفته و منتظر اولین فرصت برای استفاده از آن بودند.

پلیس اعلام کرد: بسیار ناراحت کننده است که ببینیم دو پسر کوچک کشته شده اند و کسی چیزی در مورد مرگ آنها نمی داند.
خبر کشته شدن این دو برادر بار دیگر موضوع استفاده ایمن از اسلحه در آمریکا را مطرح کرده است.

چندی پیش یک دختربچه چهار ساله نیز همبازی خود را به اشتباه و به ضرب گلوله به قتل رسانده بود. در حالی که مخالفان استفاده آزاد از اسلحه همواره در حال انتقاد از قوانین موجود هستند، موافقان از حق داشتن اسلحه برای دفاع شخصی دفاع می کنند.

به گزارش مرکز ملی ثبت حوادث در آمریکا، از سال 2001 تا 2010 در این کشور 703 کودک زیر 15 سال بر اثر شلیک اتفاقی و غیرعمدی گلوله جان خود را از دست داده اند. در همین مدت 7766 کودک زیر 14 سال نیز در اثر شلیک غیرعمدی گلوله زخمی شده اند.

بتازگی جمعی از مادران کمپینی تشکیل داده اند که مادران را تشویق می کند به استفاده ایمن از سلاح در خانه رسیدگی کنند. اعضای این گروه به مادران آموزش می دهند چطور کودکان خود را از عواقب دست زدن و لمس اسلحه آگاه کنند.

آغاز کننده این کمپین، زنی است که خود برادر نوجوانش را در اثر شلیک گلوله از دست داده است. او می گوید: نباید هیچ جان دیگری این گونه از دست برود. باید جلوی این کار را بگیریم. باید به مادران آموزش بدهیم تا آنها نیز به کودکانشان آموزش دهند.