صبح روز سه*شنبه 5 اردیبهشت امسال ماموران پلیس مشهد در جریان قتل سه عضو یک خانواده در بلوار وکیل آباد این شهر قرار گرفتند.

تیم جنایی دقایقی بعد همراه اسماعیل شاکر بازپرس ویژه قتل در محل جنایت حاضر شده و در نخستین بررسی*ها دریافتند قربانیان جنایت زن و مرد صاحبخانه و پسر 25 ساله شان هستند که با ضربه های کارد از پا درآمده بودند. یکی از پسران این خانواده صبح زمانی که برای سرکشی به پدر و مادرش به آنجا آمده با جسد غرق در خون سه عضو خانواده*اش روبرو شده و موضوع را به پلیس و اورژانس اطلاع داده بود.

تیم امدادی پس از حضور در محل دریافتند مرد صاحبخانه و پسرش هنوز زنده هستند که بلافاصله آنها را به بیمارستان رساندند که تلاش پزشکان برای نجات جان آنها موثر واقع نشد و بر اثر شدت جراحات جان باختند.
در ادامه تحقیقات برای افشای راز این جنایت آغاز شد و بازپرس جنائی در نخستین گام به بازجوئی از پسر بزرگ خانواده که موضوع را به پلیس اطلاع داده بود پرداخت .

مرد جوان گفت: من و همسرم کارمند هستیم. هر روز صبح فرزندمان را پیش مادرم می گذاشتیم و به محل کار خود می رفتیم. امروز صبح وقتی به اینجا آمدم و در زدم کسی در را باز نکرد. نگران شدم. برای بررسی موضوع بر روی دیوار رفتم که با پیکر غرق در خون پدرم روبرو شدم. سریع وارد شده و متوجه شدم مادر و برادر کوچکترم نیز با ضربه های کارد مجروح شده اند. سریع با اورژانس و پلیس تماس گرفتم. پدرم در حالی که به سختی نفس می کشید یکی از برادرانم به نام بهروز را به عنوان ضارب معرفی کرد.

با کشف این سرنخ تحقیقات بر روی بهروز متمرکز شد. مرد جوان پس از دستگیری از ماجرا اظهار بی اطلاعی کرد .
کارآگاهان سپس به تن پیمائی از او پرداخته و با آثار درگیری بر روی بدنش و لکه های خون روی لباس روبرو شدند.

متهم که هیچ راهی برای فرار از بیان حقیقت نداشت لب به اعتراف گشود و گفت : مدتی بود عقد کرده بودم و با فشارهای روحی و مالی بسیاری روبرو بودم. هر کاری می کردم نمی توانستم از این فشار ها رها شوم. به همین خاطر تصمیم به خودکشی گرفتم. برای این کار هم یک کارد تهیه کردم. قبل از خودکشی تصمیم به انتقام از اعضای خانواده گرفته و صبح روز حادثه سراغ آنها رفتم. برادر 25 ساله ام که دانشجو بود در طبقه همکف زندگی می کرد. او وقتی کارد را در دستانم دید وحشتزده قصد فرار داشت که چند ضربه به بدنش وارد کردم. بعد به طبقه بالا رفته و پدر و مادرم را مجروح کردم. برای اینکه کسی به من مشکوک نشود لباس هایم را عوض کردم. لباس ها و کارد خونی را در یک کیسه گذاشته و چند خیابان پائین تر از محل جنایت رها کردم.

بر اساس گزارش پزشکی قانونی متهم 30 ضربه به بدن مادرش وارد کرده بود که باعث مرگ او در محل درگیری شده بود. پدر و برادرش نیز با 11 و 13 ضربه کارد مجروح شده بودند که پس از انتقال به بیمارستان جان باختند. اظهارات پدرخانواده قبل از مرگ و کشف لکه های خون بر روی لباس های متهم باعث شد راز این جنایت خیلی سریع فاش شود.

در ادامه متهم به محل جنایت منتقل شد و در حضور بازپرس به بازسازی صحنه قتل پرداخت. از سوی دیگر پزشکان پزشکی قانونی نیز پس از معاینات تخصصی سلامت روحی و روانی متهم را تائید کردند.

با تکمیل تحقیقات بازپرس پرونده برای بهروز به اتهام سه فقره قتل عمدی قرار مجرمیت صادر کرد که این قرار از سوی نماینده دادستان تائید شد .

پرونده این جنایت برای محاکمه به دادگاه کیفری استان خراسان رضوی فرستاده شده است و پسر جنایتکار به زودی پای میز محاکمه قرار می گیرد.