ه گزارش وطن امروز، دختر جوانی با مراجعه به یکی از دادسراهای تهران از هم*دانشگاهی*اش که وی را در ازدواج فریب داده بود شکایت کرد.
دختر دانشجو می*خواست رقیب عشقی*اش را کیش و مات کند تا خودش لباس عروس بپوشد.

این دختر که از دست خواستگار مرموزش بشدت عصبانی بود به بازپرس پرونده گفت: «بابک» در دانشگاه ما درس می*خواند و وی را از یک سال پیش که رشته*اش را تغییر داد و در رشته من مشغول به تحصیل شد، می*شناسم. وی پسر خوبی به نظر می*رسید و به من ابراز علاقه می*کرد و چندین باری نیز پیشنهاد داد به خواستگاری*ام بیاید ولی من به خاطر اینکه می*دانستم خانواده*ام با ازدواج ما موافقت نمی*کنند قبول نکردم. وی در ادامه افزود: با اصرارهای وی با مادرم صحبت کردم و با تلاش*هایی که انجام دادم موفق شدم موافقت پدرم را برای آمدن بابک و خانواده*اش برای خواستگاری بگیرم، خیلی خوشحال بودم و پیش خودم احساس می*کردم مرد رویاهایم را پیدا کرده*ام و بزودی با وی ازدواج خواهم کرد ولی پنجشنبه گذشته هرقدر منتظر ماندیم خبری از بابک و خانواده*اش نشد، هر قدر به موبایلش زنگ زدم و پیامک فرستادم وی جوابی نداد و این ماجرا پدرم را بشدت عصبانی کرد و وی اجازه خارج شدن مرا از خانه نداد و رفتارش با من تغییر کرد.

وی در ادامه از بازپرس خواست این جوان را به خاطر صدمات روحی و روانی که به وی وارد کرده است بازداشت کند و در پایان گفت: خانواده*ام در جریان کارهای من نیستند ولی وی هفته گذشته به خاطر مشکلی که داشت 15 میلیون تومان از من قرض گرفت و آن را هنوز باز نگردانده است و با توجه به دسترسی به رمز دوم کارت بانکی*ام و از آنجا که کارتم در دستش است، می*ترسم پول*هایم را سرقت کند.
بر این اساس با دستور بازپرس پرونده تیمی از پلیس برای بررسی این ماجرا وارد عمل شدند و در نخستین اقدام احضاریه*ای برای این جوان که در مرکز شهر زندگی می*کرد فرستادند ولی وی به کلانتری نرفت. شواهد نشان می*داد این دانشجو قصد مراجعه ندارد بدین*ترتیب تیم تجسس با دستور بازپرس برای دستگیری بابک وارد عمل شد و به خانه وی رفت، ولی در بازرسی از آنجا مشخص شد این جوان چند روزی است که به خانه نرفته. در ادامه دستگیری این جوان در دستورکار تیم تجسس قرار گرفت و رفتن پلیس به پاتوق*های وی هیچ نتیجه*ای دربر نداشت تا اینکه پس از چند روز یکی از دانشجوهایی که با وی آشنایی داشت با مراجعه به کلانتری ادعا کرد از جای بابک باخبر است و می*تواند آنان را کمک کند.
با راهنمایی*های این مرد جوان، پلیس با تحت*نظر قرار دادن مخفیگاه بابک در یکی از باغ*های شهریار موفق شد زمانی که وی قصد تغییر مخفیگاهش را داشت وی را دستگیر کند.

بابک که فکر نمی*کرد پلیس بتواند ردپای وی را در این باغ پیدا کند در بازجویی*ها و با ادعای بی*گناهی به آنان گفت: من خلافی نکرده*ام که دستگیر شوم، من قصد ازدواج با «پرستو» را نداشتم و به خاطر مشکلات روحی و روانی*ام چند روزی را در این باغ بودم تا به آرامش برسم و جواب تلفن کسی را هم نمی*دادم.
وی هنگامی*که با رسید پولی که پرستو به حسابش واریز کرده بود روبه*رو شد لب به اعتراف گشود و گفت: من نمی*خواستم از دختر مورد علاقه*ام دزدی یا کلاهبرداری کنم ولی چاره*ای جز جدایی از پرستو نداشتم. وی در ادامه افزود: من این دختر را خیلی دوست دارم و چندین*بار خواسته بودم به خواستگاری*اش بروم و به هر حال با اصرارهای من و پرستو موفق شدیم رضایت پدرش را بگیریم ولی روز پیش از خواستگاری به*طور تصادفی با یک رمال روبه*رو شدم و وی با حرف*هایش مرا به سوی خود جذب کرد و با خواندن وردهای عجیب و غریبی گفت که قرار است با دختری ازدواج کنم که وی روزی قاتل خانواده*ام خواهد شد، خیلی ترسیدم و نشانه*هایی که می*داد همگی درست بودند، وی برای پیش*بینی*هایش پولی از من گرفت.وی در تشریح اقداماتش گفت: چند ساعتی به حرف*های مرد رمال فکر می*کردم حتی یک لحظه هم حرف*هایش و اتفاقاتی که قرار بود در آینده بیفتد مرا راحت نمی*گذاشت، روز بعد زنگ زدم و در جایی قرار گذاشتیم و از وی خواستم راهنمایی*های بیشتری کند، مرد رمال نیز با خواندن وردهای جدید و روشن کردن چند شمع اسم دختر مورد علاقه*ام را گفت و ادعا کرد یک سال پس از ازدواج وی با مادرم درگیر خواهد شد و در انتقامی سخت وی و پدرم را با ضربات چاقو به قتل خواهد رساند، پس باید ارتباط*هایم را با وی قطع کنم تا از شرش نجات پیدا کنم، من نیز از روی ناچاری و ترسی که پیدا کرده بودم به اینجا آمدم.

با ادعاهای این جوان دانشجو تیم تجسس برای روشن شدن ماجرا مرد رمال را دستگیر کرد و تحت بازجویی قرار داد که وی در ادعاهای عجیبی به ماموران گفت: من دوره*گرد هستم و هر بار چیزی در کوچه و خیابان می*فروشم؛ یک*بار تابلو*های کوچک نقاشی می*آورم، بار دیگر شمع و...! چند هفته پیش دختر جوانی در یکی از خیابان*های شمال تهران اصرار کرد و پیشنهاد عجیبی به من داد و گفت اگر در نقشه**اش شرکت کنم یک میلیون تومان به من می*دهد و شماره موبایلش را به من داد، ابتدا قبول نکردم ولی به*خاطر گرفتاری*هایم قبول کردم و روز بعد زنگ زدم.
این دختر ادعا می*کرد دختر دیگری با وارد شدن به زندگی*اش، شوهرش را به سوی خود جذب کرده و وی با نقشه*ای که دارد می*خواهد مرد مورد علاقه*اش را از آن دختر جوان دور کند و خواست من در نقش یک رمال باشم و وی با اطلاعاتی که از پیش به من داده است مرد جوان را بترسانم تا از آن دختر دور شود، من نیز با این نقشه موفق به انجام آن شدم و یک میلیون تومان را گرفتم.

با ادعاهای عجیب مرد دوره*گرد و راهنمایی*های وی، پلیس موفق به شناسایی خانه دختر جوان به نام «سمانه» شد و وی را تحت بازجویی گرفت که سمانه پس از روبه*رو شدن با مرد اجیر شده ادعا کرد وی را نمی*شناسد و کسی را نیز برای اجرای این نقشه احمقانه اجیر نکرده است!

در ادامه ماموران با دعوت از دختر جوانی که از بابک شکایت کرده بود مواجهه حضوری ترتیب دادند که وی پس از روبه*رو شدن با سمانه گفت که این دختر را می*شناسد و وی همکلاسی*اش است و همیشه مخالف ازدواج با بابک بوده است. با توجه به مدارک و شواهد به دست آمده سمانه که دیگر چاره*ای جز بیان حقیقت نداشت به پلیس گفت: من علاقه زیادی به بابک داشتم ولی وی هیچ اعتنایی به من نمی*کرد و همه فکرش پرستو بود، هنگامی که متوجه شدم وی می*خواهد به خواستگاری پرستو برود برای به هم زدن خواستگاری نقشه*ای طراحی کردم و خواستم با اجرای آن بابک را از پرستو جدا کنم و پس از مدتی خودم را به وی نزدیک کنم و نظرش را به خودم جلب کنم.

وی در ادامه افزود: من همیشه به رابطه* عاشقانه* بابک و پرستو حسادت می*کردم و نمی*توانستم ببینم آنها اینقدر به هم نزدیک هستند و از روی ناراحتی و حسادت دست به این کار زدم. بنابر این گزارش، با توجه به ادعاهای این دختر شیاد و بدهی 15 میلیونی بابک به پرستو، پلیس در حال بررسی موشکافانه این پرونده است.