حوادث - به گزارش وطن امروز، صبح 19 خردادماه سال جاری مردی با مراجعه به یکی از دادسراهای تهران از زوج جوانی که از وی قصد باج*گیری داشتند شکایت کرد.

وی در بیان جزئیات اخاذی به بازپرس پرونده گفت: من عکاسی دارم و گاهی نیز برای فیلمبرداری از مجالس عروسی می*روم، چند ماه پیش برای فیلمبرداری به عروسی رفته بودم و پس از مونتاژ فیلم، آن را به زوج جوان دادم تا اینکه هفته گذشته این زوج با تماس با من شروع به ناسزا گفتن کردند و ادعا کردند فیلم عروسی*شان بین خانواده و بستگان*شان پخش شده است.

وی در ادامه افزود: با شکایت زن و مرد جوان به آرشیو عکاسی رفتم و با بررسی*هایی که انجام دادم متوجه شدم هیچ اتفاق خاص نیفتاده است و نسخه اصلی و ویرایش نشده فیلم عروسی سرجایش است و به خاطر اینکه هیچکس جز من به این آرشیو دسترسی ندارد مطمئن هستم که اشتباهی صورت نگرفته است.

مرد عکاس که ادعا می*کرد زوج جوان از وی 3 میلیون تومان پول خواسته*اند، گفت: آنان با ادعای اینکه اشتباه از سوی من صورت گرفته و آبرویشان را به خاطر انداخته*ام از من 3 میلیون تومان خواسته*اند و می*گویند اگر پول را ندهم از من شکایت خواهند کرد. با ادعای این مرد، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار تیمی از پلیس قرار گرفت و آنان برای شناسایی عامل پخش فیلم عروسی وارد عمل شدند.

پلیس با انجام تجسس*های میدانی و تحقیقات محلی دریافت هیچ فیلمی برای خانواده و بستگان زوج جوان فرستاده نشده و ادعای آنان دروغ بوده و فرضیه باج*گیری آنان پیش*روی ماموران قرار گفت. بدین*ترتیب ماموران با احضار زن و مرد جوان بازجویی*های ویژه را آغاز کردند که آنان با ادعای بی*گناهی اظهار داشتند چند تن از بستگان*شان زنگ زده*اند و گفته*اند فیلم عروسی به صورت مرموزی به در خانه*شان پست شده است.

در ادامه و با ادعاهای آنان، ماموران در بررسی*های خود از کسانی*که زوج جوان ادعا کرده* بودند فیلم عروسی به خانه*هایشان پست شده است دریافتند چنین چیزی واقعیت نداشته و عروس و داماد قصد فریب آنان را داشته*اند.

با افشای این ماجرا مرد به نام جوان «سامان» 28 ساله، هنگامی که با شواهد پلیس روبه*رو شد ناچار لب به اعتراف گشود و گفت: همسرم در این ماجرا دخالتی ندارد و من به وی نیز دروغ گفته بودم، فیلم عروسی*ام برای کسی پست نشده بود و من می*خواستم با ادعای واهی از مرد عکاس باج*گیری کنم.

وی در ادامه افزود: برای مراسم عروسی*ام مجبور شدم چند میلیونی قرض بگیرم و مراسم را راه بیندازم ولی پس از آن برای وامی که می*خواستم بگیرم و با آن بدهی*هایم را بپردازم به مشکل برخوردم و کسانی که قول دادم پولشان را سریع برمی*گردانم مدام مرا زیر فشار می*گذاشتند تا اینکه فکری به سرم زد و تصمیم گرفتم با ادعای اینکه فیلم عروسی*ام بین فامیل و آشنا پخش شده است 3 میلیونی از وی اخاذی کنم که نشد! بنابر این گزارش، با توجه به شکایت مرد عکاس و رضایت ندادن وی، مرد جوان هم*اکنون در بازداشت بسر می*برد و تحقیقات از سوی پلیس در این باره نیز ادامه دارد.

گفت*وگو با تازه*داماد
می*گوید فکر نمی*کرد نقشه احمقانه*اش به اینجا برسد و در دام نقشه*ای افتاده که خود طراح آن بوده است.
زندگی*اش را با دروغ و فریب آغاز کرده و حالا مانده است که چگونه از مرد عکاس رضایت بگیرد.

سابقه*داری؟

نه.

تا چه مقطعی درس خوانده*ای؟
فوق*دیپلم برق دارم.

چطور شد به فکر اخاذی افتادی؟

بدهی داشتم و طلبکاران مرا زیر فشار گذاشته بودند، مجبور شدم به فکر اخاذی از مرد عکاس بیفتم.

همسرت را چگونه فریب دادی؟
نمی*خواستم وی بداند که بدهکار شده*ام و با ادعای اینکه چند تن از دوستان و فامیلم فیلم را در اختیار دارند طوری* نشان دادم که مرد عکاس مقصر است.

همسرت نگفت که از وی شکایت کنی؟
چرا گفت، ولی من می*گفتم جای شکایت کردن وی را بترسانیم که دیگر دست به چنین کاری نزند و می*خواستم بدون اینکه همسرم بداند به*صورت پنهانی پول را بگیرم و بدهی*ام را بپردازم.

فکر می*کردی دستگیر شوی؟
نه، احتمال می*دادم مرد عکاس بترسد و پول را پرداخت کند، اگر می*دانستم وی قصد شکایت دارد حتما* می*رفتم واقعیت را می*گفتم.

چرا حقیقت را به همسرت نگفتی؟
باید به جای باج*گیری و تهدید عکاس، حقیقت را به همسرم می*گفتم، ناراحت شدن وی بهتر از این بود که آبرویم آن هم ابتدای زندگیمان برود، شاید با همفکری همسرم می*توانستیم مشکل بدهی*ام را حل کنیم.

چرا اینقدر استرس داری؟
می*ترسم، می*ترسم همسرم از من جدا شود، من با هزار بدبختی توانستم رضایت خانواده*اش را برای ازدواج بگیرم. حالا با این اشتباه بزرگی که انجام دادم نمی*دانم چه اتفاقی خواهد افتاد!

الان به چه چیزی فکر می*کنی!

به اشتباهاتم، به اینکه چرا باید ابتدای زندگی دست به این کار می*زدم!