حوادث - اوایل فروردین ماه امسال ماموران پلیس آگاهی شهرستان زنجان از کشف جسد مرد میانسالی در حوالی جاده دندی باخبر شدند.
تیم جنایی پس از حضور در محل در بررسی های اولیه احتمال مرگ مرد ناشناس بر اثر تصادف را مطرح کردند، اما در ادامه با بررسی دقیق صحنه و شدت جراحات وارد شده به مرد میانسال احتمال مرگ بر اثر تصادف کمرنگ شد.

ماموران در ادامه احتمال قتل و صحنه سازی برای تصادف را مطرح کرده و به تحقیق در این رابطه پرداختند. در شاخه دیگری از تحقیقات نیز هویت مقتول به نام محمد 48 ساله شناسایی شد. محمد در روستایی در نزدیکی محل کشف جسد زندگی می کرد و همسر و دو فرزند داشت.
کارآگاهان در نخستین گام همسر مقتول را به اداره آگاهی احضار کردند که او در بازجویی ها منکر هر گونه اطلاعی از مرگ همسرش شد. اظهارات متناقض این زن که نیلوفر نام دارد، باعث شد که ماموران به او مشکوک شده و تحقیقات را به روی او متمرکز کنند.

بررسی های پلیسی نشان داد نیلوفر با یکی از اهالی روستا به نام ناصر ارتباط پنهانی دارد، با کشف این سرنخ ناصر دستگیر و برای تحقیقات به اداره آگاهی منتقل شد.
او در بازجویی ها با انکار هر گونه دست داشتن در مرگ محمد اظهار داشت: محمد با مشکلات مالی در زندگی*اش روبرو بود و من به او و خانواده اش کمک مالی می کردم.
ناصر در حالی منکر ارتباط با نیلوفر بود که ماموران با کشف سرنخ هایی در این زمینه او را دستگیر و دوباره تحت بازجویی قرار دادند.

مرد جوان که دیگر راهی برای فرار از حقیقت نداشت، لب به اعتراف گشود و گفت: من از مقتول پول طلب داشتم و او از پس دادن این پول امتناع می کرد، از سوی دیگر من و نیلوفر به یکدیگر علاقه داشتیم و محمد سد راه رسیدن ما بهم بود، به همین خاطر روز حادثه محمد را سوار ماشینم کردم و در میان راه دوباره موضوع طلبم را مطرح کرده و از او خواستم پولم را بدهد. بر سر این موضوع باهم درگیر شدیم و او از ماشین پیاده شد من هم برای انتقام چند بار با خودرو از روی او رد شده و وقتی از مرگش مطمئن شدم جسدش را داخل صندوق عقب گذاشته و در محلی خلوت رها کردم.
سرهنگ طلوعی، رئیس پلیس آگاهی زنجان با اعلام این خبر به مهر گفت: پس از اعترافات ناصر، ماموران نیلوفر را دستگیر کردند که او هم در بازجویی ها به ارتباط پنهانی با متهم ردیف اول و اطلاع از ماجرا اقرار کرد. پس از تکمیل بازجویی ها و بازسازی صحنه قتل متهمان با قرار قانونی روانه زندان شدند.