حوادث - به گزارش شرق، متهم که احمد نام *دارد، سه*سال قبل بعد از مرگ پسر برادرش دستگیر شد و اعتراف کرد در جریان درگیری*ای که با برادرش داشت دست به این قتل زد. دیروز در ابتدای جلسه رسیدگی به این پرونده بعد از اینکه کرمی، نماینده دادستان تهران در جایگاه حاضر شد، کیفرخواست را خواند.وی گفت: احمد خردادماه سال 89 به*همراه پسرانش شبانه، برادرزاده*اش را مقابل خانه برادرش به قتل رسانده *است. مقتول که فریدون نام *داشت بلافاصله بعد از وارد آمدن ضربه به سرش جانش را از دست داد.سپس اولیای*دم در جایگاه حاضر شدند. آنها درخواست قصاص کردند و گفتند نمی*دانند چه کسی ضربه مرگبار را به فریدون وارد کرده* است. در ادامه یاورزاده، وکیل*مدافع اولیای*دم در جایگاه حاضر شد. او گفت: زمانی که از شغل قضاوت به وکالت رفتم با خدای خودم عهد کردم با دفاعیات من کسی بالای دار نرود و تا به حال هم فقط وکیل متهمان بوده*ام. این اولین پرونده من است که وکیل اولیای*دم می*شوم چون می*دانم اگر متهم واقعیت را بگوید برادرش رضایت خواهد داد و من خودم هم برای رضایت اقدام می*کنم.روز حادثه متهم و دوپسرش در محل بودند. متهم دسته*بیل و یکی از پسرانش کلنگ در دست داشت اما معلوم نیست پسر دومش چه وسیله*ای داشت. ضمن اینکه پزشکی*قانونی اعلام کرده مقتول با جسم نوک*تیز و برنده به قتل رسیده و این جسم احتمالا داس بوده *است چرا که پوست سر را شکافته، جمجمه را سوراخ کرده و به نسج مغز رسیده *است.سپس احمد در جایگاه حاضر شد. او گفت: اتهام قتل را قبول ندارم. البته به برادرم تسلیت می*گویم غم او غم من هم هست چون پسرش مثل بچه خودم بود اما من او را نکشتم و فکر می*کنم برادر بزرگ*ترش فرهاد که او هم زمان درگیری بیرون از خانه بود او را با داس زد و باعث مرگش شد. من آن شب فقط یک چوب دستم بود.متهم درباره اختلافاتی که با برادرش داشت، گفت: درگیری ما خیلی قدیمی بود، به زمانی برمی*گشت که در روستا بودیم. شب حادثه هم اول بچه*های برادرم به من حمله کردند. فرهاد بود که ضربه*ای به سر برادرش زد و او را کشت. این مساله اصلا ربطی به من و بچه*هایم نداشت.بنابر این گزارش بعد از پایان دفاعیات متهم هیات قضات برای صدور رای دادگاه وارد شور شدند.