به نقل از ایسنا، سرهنگ علی اصغر طالبی افزود: در پی وصول یک فقره پرونده نیابتی از یکی از استان*های غرب کشور مبنی بر جلب محکوم «ب – ب» به اتهام قتل «ک – ب» این مهم با هماهنگی اداره جرائم جنایتی پلیس آگاهی استان در دستور کار قرار گرفت.

وی بیان کرد: از آنجائی که هیچ آدرسی از محکوم علیه موجود نبود از اولیاء دم در خصوص آدرس وی تحقیق شد که مشخص شد یکی از بستگان وی در یکی از شرکت*های ساوه مشغول به کار است که تحقیقات بصورت ویژه از طریق این یگان و اداره جرائم جنائی در دستور کار قرار گرفته شد.

طالبی بیان کرد: با شناسایی یکی از بستگان قاتل مشخص شد که محکوم علیه از سال ۱۳۵۳ اقدام به قتل کرده و سپس متواری شده و مشخصات سجلی خود را تغییر داده است.

فرمانده انتظامی شهرستان ساوه تصریح کرد: پس از شناسایی محل سکونت متهم با هماهنگی قضایی، ماموران با رعایت موازین شرعی و قانونی وارد منزل متهم شده و متهم در منزل دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.

طالبی خاطر نشان کرد: متهم پس از اعتراف به بزه ارتکابی به مراجع قضایی دلالت داده شد و با توجه به اینکه محل جرم در یکی از استان*های غربی*کشور بود،بنابراين با قرار عدم*صلاحیت در دادگستری شهرستان ساوه پرونده امر به همراه متهم به استان محل وقوع جرم منتقل شد.