کانال تلگرام فال و طالع بینی

در تمام بخش ها مدیر فعال ( با سابقه فعالیت در انجمن های دیگر ) می پذیریم ، با ما تماس بگیرید. انجمن پیچک

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: 7 علتی که کارتان شما را می کشد

 1. #1
  کاربر سایت

  آخرین بازدید
  پنجشنبه ۲۸ شهریور ۹۲ [ ۱۵:۰۶]
  محل سکونت
  0123
  سن
  28
  نوشته ها
  73
  امتیاز
  1,071
  سطح
  1
  Points: 1,071, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 2.0%
  دستاوردها:
  Three Friends3 months registered1000 Experience Points
  سپاس ها
  36
  سپاس شده 45 در 30 پست
  حالت من
  Khoshhal

  7 علتی که کارتان شما را می کشد  چند بار تا به حال به فکر افتاده*اید: " این شغل مرا خواهد کشت "؟ واقعیت این است که ممکن است حق داشته باشید. شغل فرد، چه بد چه خوب، نقشی اساسی در سلامت روانی و جسمی او ایفا می*کند.


  منافع یا مضار متعددی که شغل می*تواند برای سلامت فرد داشته باشد، را بررسی*های گوناگون در سراسر جهان نشان داده*اند.
  در اینجا به هشت شیوه*ای که شغل شما، از جمله تصمیم شما به حفظ یا ترک کردن آن، از راه آنها بر سلامت شما اثر می*گذارد، می*پردازیم:


  1 - بازنشستگی زودرس
  بسیاری از مردان حسرت دوران بازنشستگی که در آن به استراحت، تفریح و مسافرت بپردازند، را می*خورند، اما شاید به نفع*شان باشند که پیش از پایان دادن به دوران کاری*شان در این باره تامل کنند.


  یک بررسی بوسیله پژوهشگران اتریشی نشان داد مردانی که زود بازنشسته می*شوند، در معرض خطر بالاتر مردن پیش از 67 سالگی هستند. بر اساس این پژوهش این پیامد را می**توان به عادت منفی بهداشتی که مردان بازنشسته به آنها روی می*آورند، مانند سیگارکشیدن، خوردن به شیوه ناسالم و ورزش نکردن نسبت داد.


  این پژوهشگران گزارش کردند: "ما دریافتیم که کاهش سن بازنشستگی باعث افزایش قابل توجه در مرگ زودرس در مردان، اما نه در زنان، می*شود. هر سال اضافی در بازنشستگی زودرس باعث افزایش خطر مرگ زودرس به اندازه 2.4 درصد می*شد."


  2 - ادامه دادن به شغلی که از آن متنفرید
  ادامه دادن به شغلی که متنفرید نه تنها سلامت روانی بلکه سلامت جسمی شما را هم به خطر می*اندازد.
  پژوهش منتشر شده در جورنال "روابط انسانی" نشان می*دهد که کارمندانی به خاطر الزامات یا نبود گزینه*های شغلی مطلوب دیگر در سازمان*ها باقی می*مانند، با احتمال بیشتری نسبت به کارمندان دیگر ممکن است دچار مشکلات سلامت جسمی مانند فرسودگی، استرس و خستگی مفرط شوند.


  آلکساندرا پاناچیو، استادیار دانشگاه کونکوردیا در مونترآل، که این پژوهش را انجام داده است، می*گوید: "ممکن است علت این باشد که فقدان پیوند عاطفی با یک سازمان، کار در آن سازمان بر اساس الزام به صورت نوعی ادای دین تجربه می*شود- نبود خودمختاری فرد را در درازمدت از لحاظ عاطفی فرسوده می*کند."


  3 - اضافه کاری
  یک ضرب*المثل قدیمی می*گوید اندکی کار سخت هیچکس را نکشته است، اما پژوهش نشان می*دهد که این گفته ممکن است درست نباشد.


  یک بررسی در اروپا نشان داده است که اضافه کاری ممکن است برای قلب کارمندان ضرر داشته باشد. بر اساس این بررسی افرادی که دست کم 10 ساعت در روز کار می*کردند نسبت به افرادی که اضافه کاری نمی*کردند، 60 درصد بیشتر در معرض مشکلات مربوط به قلب مانند مرگ ناشی از بیماری قلبی یا حمله قلبی غیرمرگبار بودند.


  گوردون مک*اینس، استاد داروشناسی بالینی در گلاسکو اسکاتلند در این باره می*گوید: "پزشکان باید از خطرات اضافه کاری آگاه باشند و علائمی مانند درد قفسه سینه را جدی بگیرند، عوامل شناخته شده خطرساز برای بیماری قلبی*عروقی را تحت نظر داشته باشند و درمان کنند، و تغییرات مناسب در سبک زندگی را توصیه کنند."


  4 - رفت و آمد
  خود عمل رسیدن به سر کار ممکن است بر سلامت کارمند را موثر باشد.


  یک بررسی که در جورنال BMC Public Health منتشر شده است، نشان می*دهد کارگرانی که با اتوبوس، قطار یا ماشین به سر کار می*روند، نسبت به آنانی که پیاده یا با دوچرخه به سرکار می*روند، ممکن است بیشتر در معرض تاثیرات منفی بر سلامت*شان باشند. این پژوهش نشان می*دهد که کارگرانی که با وسیله نقلیه موتوری به سر کار می*روند، موارد بیشتری از اختلال در سلامت عمومی را تجربه می*کنند که به افزایش دوره غیبت آنها از محل کار می*انجامد.


  اریکه انسون، از دانشگاه لاند در سوئد، یکی از این پژوهشگران، می*گوید : "به طور کلی افرادی که از ماشین یا وسائل نقلیه عمومی برای رفتن به سر کار استفاده می*کنند، در مقایسه افرادی که پیاده یا با دوچرخه به سر کار می*رود (رفت و آمد فعال)، دچار استرس بیشتر، کیفیت خواب بدتر و فرسودگی بودند و با مشکلات بهداشتی بیشتری درگیر بودند."

  5 - چرت بعدازظهر
  مانع شدن کارمندان از چرت زدن معمول در بعدازظهرها، کاری که در اغلب مشاغل انجام می*شود، ممکن است به مشکلات قلبی بینجامد.


  یک بررسی منتشر شده در حورنال "آرشیوهای طب داخلی" نشان داد که نیم ساعت چرت زدن در روز سلامت قلب را بهبود می*بخشد و به پیشگیری از بیماری مرگبار قلبی- عروقی کمک می*کند.
  بر اساس این پژوهش، مردان مشغول به کار، بدون توجه که شمار چرت زدن*ها یا مدت آنها چقدر باشد، بیشترین سود را از این چرت*زدن*های کوتاه روزانه می*برند، و نسبت به مردانی که چرت نمی*زنند، 64 درصد بیشتر در معرض کمتر مرگ ناشی از بیماری قلبی هستند.


  این پژوهشگران می*گویند چرت زدن از طریق کاهش استرس ممکن است سلامت قلب را بهبود بخشد.
  این بررسی پژوهش*های قبلی را تایید می*کند که نشان می*دهند میزان مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی در کشورهایی که چرت میانه روز در آنها رایج است، مانند کشورهای حوزه مدیترانه و آمریکای لاتین، پایین تر است.


  6 - نبود دوستان در محل کار
  در حالیکه ثابت شده است که افرادی که زندگی اجتماعی فعال*تری دارند، بیشتر عمر می*کنند، این امر درباره کارمندان در محیط کاری نیز صدق می*کند.


  بر اساس پژوهش منتشر شده در جورنال Health Psycology کارمندانی به حمایت شخصی همکاران*شان در محل کارشان اطمینان دارند، با احتمال بیشتری طول عمر درازتری خواهند داشت.


  پژوهشگران سوابق بهداشتی بزرگسالانی را که در طول دو دهه به طور میانگین 8.8 ساعت در روز کار می*کردند، پیگیری کردند. افرادی که گزارش کرده بودند حمایت اجتماعی چندانی در محل کار ندارند، با احتمال دو برابر ممکن بود در طول این 20 سال مرده باشند.
  در طول این بررسی 53 نفر فوت کردند؛ اغلب این افراد ارتباط اجتماعی چندانی با همکارانشان نداشتند.


  7 - تملق گفتن از رئیس
  تملق گفتن کارمندان از رئیس بسته به اینکه چگونه انجام شود، ممکن است به سلامت روانی آنان کمک کند یا به آن آسیب برساند.


  یک بررسی منتشر شده در جورنال "مطالعات مدیریت" نشان می*دهد حرفه*ای*های هشیار نسبت به سیاست*های محل کارشان که از چاپلوسی برای رئیس*شان به عنوان روشی برای تقویت موقعیت*شان در اداره استفاده می*کنند، ممکن است از استرسی در امان بمانند که کارمندانی که نسبت به رفتارشان در محل کار هشیار نیستند، تحمل می*کنند.


  این پژوهش نشان می*دهد که احساس طردشدگی که ممکن است به تنش شغلی، فرسودگی عاطفی و افسردگی بینجامد، را اغلب می*توان استفاده هوشمندانه از مهارت*های معاشرت در اداره خنثی کرد.


  پژوهشگران در دانشگاه درکسل که این بررسی را انجام داده*اند می*گویند نکته اصلی این است که کارمند تا چه حدی در درک زبان بدن و اشارات چهره همکارانش مهارت داشته باشد. کارمندی که زیرکی سیاسی ندارد، در واقع ممکن است با تملق گفتن وضعیت خودش را بدتر کند.


  بیکاری درازمدت
  در مقابل مواردی که در بالا ذکر شد، خود داشتن شغل ممکن است برای سلامتی عاطفی فرد خوب باشد.


  یک پژوهش* اخیر درباره منافع روانی اشتغال و تاثیر بیکاری نشان داده*اند که بیکاری درازمدت ممکن است باعث تشدید مشکلات سلامت روانی شود.


  این بررسی نشان می*دهد که افرادی که بیش از 25 هفته در سال گذشته بیکار بوده اند، با احتمال بیشتری نسبت به افراد مشابه مشغول به کار ممکن است برای اولین بار مشکلات سلامت روانی را تجربه کنند.


  این پژوهشگران این یافته*ها را به حس هدفمندی ناشی از کار کردن مربوط می*دانند.
  آرتور گلداسمیت، استاد اقتصاد در دانشگاه واشنگتن در این باره می*گوید: "هنگامی که افراد در معرض بیکاری درازمدت قرار می*گیرند، به طور واضحی احساس می*کنند که از استفاده از توانایی*شان برای کسب معاش و مراقبت از خانوادهای*شان درمانده*اند و نگران آینده*شان هستند."

 2. کاربر روبرو از پست مفید majid7777 سپاس کرده است .

  niloofary (پنجشنبه ۰۷ شهریور ۹۲)

 3. #2
  Banned

  آخرین بازدید
  پنجشنبه ۲۱ آذر ۹۲ [ ۱۵:۰۵]
  نوشته ها
  11
  امتیاز
  363
  سطح
  1
  Points: 363, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 33.0%
  دستاوردها:
  3 months registered250 Experience Points
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 13 در 8 پست
  چگونه می توان در حین انجام کارهای شغلی از کمردرد جلوگیری کرد؟
  انجام فعالیت های ورزشی روتین که روزانه انجام شود.
  نگه داشتن وزن به صورت متعادل و سلامت کمر درد را به حداقل می رساند ،
  حداقل 150 دقیقه در هفته به فعالیت های هوازی متعادل و 75 دقیقه در هفته فعالیت های هوازی شدید (این زمان را در طول هفته تقسیم شود)
  تمرینات کشش را حداقل 2 بار در هفته انجام دهید.
  روش های جلوگیری از دردهای موضعی در کار:پارک علم و فناوری
  ویرایش توسط l-mohajeri : یکشنبه ۱۷ آذر ۹۲ در ساعت ۱۳:۰۶

 4. #3
  کاربر سایت

  آخرین بازدید
  سه شنبه ۲۰ اسفند ۹۲ [ ۰۷:۰۳]
  نوشته ها
  8
  امتیاز
  45
  سطح
  1
  Points: 45, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 9.0%
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 1 در 1 پست

  7 علتی که کارتان شما را می کشد

  نقل قول نوشته اصلی توسط l-mohajeri نمایش پست ها
  چگونه می توان در حین انجام کارهای شغلی از کمردرد جلوگیری کرد؟
  انجام فعالیت های ورزشی روتین که روزانه انجام شود.
  نگه داشتن وزن به صورت متعادل و سلامت کمر درد را به حداقل می رساند ،
  حداقل 150 دقیقه در هفته به فعالیت های هوازی متعادل و 75 دقیقه در هفته فعالیت های هوازی شدید (این زمان را در طول هفته تقسیم شود)
  تمرینات کشش را حداقل 2 بار در هفته انجام دهید.
  روش های جلوگیری از دردهای موضعی در کار:پارک علم و فناوری
  حتما انجام خواهد شد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •